Prince Harryho při korunovaci sledovali experti na odezírání z úst, když seděl vedle manžela své sestřenice

Už není žádným tajemstvím, že princ Harry nakonec na korunovaci svého otce Karla dorazil. Dlouho se spekulovalo, jestli vůbec přijede, jestli sám nebo s Meghan, nakonec se však mezi hosty objevil jen on. Meghan zůstala v Kalifornii a připravovala se na oslavu čtvrtých narozenin jejich syna Archieho. Harry seděl v řadě mezi vzdálenějšími příbuznými a do řeči se dal s manželem své sestřenice Eugenie.

Jejich rozhovoru přihlíželo také několik expertů na odezírání ze rtů, a tak díky nim víme, co si Harry s Jackem Brooksbankem povídali. Zatímco čekali na příchod budoucího krále, povídali si o Meghan a všeobecně o Harryho nynějším životě.

V jedné chvíli se Harry Jackovi svěřil, že už je z toho otrávený. „Je to smutné. Už toho mám dost, snažil jsem se s ním mluvit,“ cituje slova experta na odezírání ze rtů časopis Daily Star. Harry tak reagoval na Jackův dotaz ohledně nějakého setkání. Není ale jasné, jestli bylo myšleno setkání rodinné nebo s médii, se kterými se Harry soudí.

Řeč se stočila také k Harryho manželce Meghan, která se korunovace nezúčastnila. „Ne, je u …“ odpověděl Harry na Jackův dotaz ohledně Meghan. Jack naklonil hlavu a řekl: „A ona je?“ Harry pak přikývl, aby to potvrdil, a dodal: „Není to ideální.“ „Jestli ti to pomůže, i já to zvládnu,“ řekl Jack Harrymu. „Není to úplně ten pravý život, že?“ Není to sice moc jasné, ale z těchto několika málo slov se dají vyčíst pravé princovy pocity.

Co však jasné je, je to, že vztahy mezi Harrym jeho otcem a bratrem jsou absolutně na bodu mrazu. Expertka na řeč těla Judi Jamesová pro deník Mirror uvedla, že Harry během průvodu převedl podivný akt ignorování nebo odvedení pozornosti. „Harry se díval nahoru, když Karel, William a Kate přišli, aby prošli kolem, ale poté, co se podíval na svého otce, Harry otočil hlavu, aby znovu velmi zvláštním způsobem promluvil na Eduarda v klíčovém okamžiku obřadu, kdy se všechny oči a pozornost upíraly na příchod Karla a Williama,“ píše deník Mirror.

Zdá se, že Harry na korunovaci přijel snad jen kvůli širší rodině, než kvůli té užší. Nemnoho hodin po té, co byl Karel korunován, už Harry seděl ve zpátečním letadle do LA, aby se mohl zúčastnit oslav narozenin svého syna.

Zdroje: Daily Star, Mirror