Princ William promluvil o královně Alžbětě během návštěvy Bostonu: Moje babička patřila k životním optimistům

Princ William uctil zesnulou královnu Alžbětu, když společně s manželkou Kate přijeli do Bostonu na svou první zahraniční návštěvu od její smrti. Zároveň se jedná o jejich první návštěvu USA po osmi letech. Princ a princezna z Walesu tráví tři dny v Bostonu před druhým výročním ceremoniálem udílení ceny Earthshot, která bojuje za podporu klimatu.

Po svém příjezdu William mluvil o odkazu své babičky a o tom, jak jeho návštěva odráží královninu cestu do Bostonu v 70. letech. „Při této naší první zámořské návštěvě od smrti mé babičky bych rád poděkoval lidem z Massachusetts, a zvláště z Bostonu, za jejich četné pocty vzdané zesnulé královně. Na svou návštěvu v roce 1976 vzpomínala s velkou láskou,“ cituje prince William web People.

„Moje babička patřila k životním optimistům. A já také. Proto jsme v loňském roce zahájili soutěž Earthshot Prize s ambicí vytvořit skutečně globální platformu, která by vzbuzovala naději a naléhavý optimismus při hledání záchrany budoucnosti naší planety,“ pokračoval. Snahou ceny Earthshot Prize je podpořit inovativní reakce na změnu klimatu. Princ William řekl publiku, že chce jít ve stopách své babičky.

Královna Alžběta, která zemřela v září ve věku 96 let, a princ Philip, který zemřel v roce 2021 ve věku 99 let, navštívili Boston 11. července 1976 v rámci oslav výročí města. Jejich cesta do Spojených států tehdy zahrnovala také zastávky ve Philadelphii, Washingtonu, DC a New Yorku, jak informuje web Marca.

Zdroje: People, Marca