Princ Harry znovu žádal o policejní ochranu. Policie ho ale už podruhé odmítla

Princ Harry, který se nedávno účastnil automobilové honičky, byl odmítnut policejní ochrankou i poté, co nabídl, že za ni zaplatí. Je to tak již podruhé, co se vévoda ze Sussexu setkal s odmítnutím ze strany ministerstva vnitra.

Princ Harry si chtěl z vlastní kapsy zaplatit bezpečnostní tým, který by chránil jeho a jeho rodinu při návštěvě Spojeného království, ale ministerstvo vnitra jeho nabídku odmítlo, uvádí web Pinkvilla. Zpráva o žádosti prince Harryho o ochranu přišla několik dní poté, co byl se svou manželkou Meghan Markle nedávno účastníkem při automobilové honičce s paparazzi v New Yorku.

Když princ Harry a Meghan v roce 2020 odstoupili z pozice „pracující pro poddané“, automaticky tím přišli o úroveň ochranky, kterou měli dříve. Harry také zpochybnil rozhodnutí o ochraně vysoce postavených osobností, včetně vysoce postavených královských osobností.

V soudním přezkumu, o který Harry požádal v lednu 2021, uvedl, že po narození zdědil doživotní bezpečnostní riziko. O vlastním bezpečí se rozpovídal i ve svých pamětech „Náhradník“, kde napsal, že nikdy nečekal, že on a jeho manželka Meghan přijdou o policejní ochranu.

Zdroj: pinkvilla.com, Instagram