Princ Harry se nedokáže přenést stále přes tato Williamova slova: Bolest v jeho srdci stále zůstává

Princ William zranil svého mladšího bratra Harryho pořádně štiplavou poznámkou. Stalo se tak v době, kdy oba navštěvovali tu samou školu. Synové krále Charlese a Diany, princezny z Walesu, mají mezi sebou dvouletý věkový rozdíl a během vyrůstání v Kensingtonském paláci si byli vždy blízcí. Věci se však změnily, když oba vyrostly a jejich životní cesty se rozdělily.

Jak informoval portál Mirror, Harry si dodnes vzpomíná, že se cítil zraněný tím, co mu řekl jeho starší bratr William, když Harry v září 1998 nastoupil na Eton College. William však začal studovat na Etonu od roku 1995 po pěti letech strávených na Ludgrově Prep School v Berkshiru. Když Harry nastoupil na prestižní vysokou školu, myslel si, že bude mít k princi z Walesu blíže než kdykoli předtím, protože se kvůli rozdílným školám příliš často neviděli. Realita byla úplně jiná. Své zklamání Harry popsal ve svých memoárech Spare. 

V rozhovoru k propagaci své knihy Harry tvrdil, že ho bratr odmítl. „Bratr mi řekl: ‚Předstírej, že se neznáme‘ ,“ řekl William. Tehdy to prý bolelo. Neuměl si to vysvětlit. Říkal bratrovi: „Co tím myslíš? Vždyť teď chodíme do stejné školy. Celé věky jsme se neviděli, a teď se spolu můžeme setkávat každý den.“ Bratr mu na to odpověděl: „Ne, ne, ne, když jsme ve škole, tak se neznáme. “ Harry si to údajně vzal osobně. 

K diskusím o ostrých útocích na svou rodinu ve svých memoárech Harry dodal: „Nic z toho, co jsem napsal, nemělo za cíl ublížit mé rodině. Ale poskytuje to úplný obraz o situaci, ve které jsme vyrůstali, a také vyvrací myšlenku, že moje žena nějakým způsobem zničila vztah mezi mnou a mým bratrem.“

Přestože se Harryho zpočátku dotkla Williamova snaha distancovat se od mladšího sourozence, vévoda později přiznal, že to nyní chápe. „Chápu, jak může mladší sourozenec dráždit staršího sourozence,“ řekl ITV. Dále dodal: „Ale v té chvíli, v té době jsem to nechápal, neuvědomoval jsem si to, ale ano, vždycky jsem svého bratra miloval.“