Princ Harry říká, že se vždy cítil jinak než jeho rodina. Připodobňuje to ke své matce, Dianě

Princ Harry diskutoval s psychologickým odborníkem o svých memoárech Náhradník a vyrovnávání se s traumaty. V rozhovoru zaznělo několik zajímavých informací, které se mnohdy týkaly i princezny Diany, jak se ostatně dalo i očekávat.

Kniha formovala Harryho identitu a vrhá nový pohled na jeho život, a proto ji nadále propaguje. V sobotu se zúčastnil virtuální knižní akce s doktorem Gaborem Maté, odborníkem specializujícím se na traumata, závislosti, stres a vývoj v dětství, aby rozebrali princovy memoáry.

Harry se zmínil o tom, že vyrostl ve vědomí, že nepatří do zbytku rodiny. Stejně jako si o sobě prý myslela jeho matka, princezna Diana. „Samozřejmě po celý svůj život, během mých mladších let jsem se vždy cítil trochu jiný než zbytek mé rodiny. A vím, že moje máma se cítila stejně,“ řekl podle webu People.

Dává mi to smysl – v tu chvíli to nedávalo smysl – cítil jsem se, jako bych tam bylo moje tělo, ale moje hlava byla jinde, ale někdy to bylo naopak. Časy, kdy jsem se odvážil být sám sebou, být svým autentickým pravým já, ať už to bylo prostřednictvím médií, rodiny nebo čehokoli jiného…“ pokračoval s tím, že nakonec vždycky převážil hlas v hlavě, který mu říkal, aby se vrátil k tomu, co se od něj očekává.

Princ Harry také řekl, že psaní knihy pro něj bylo uvolněním a zdůraznil, proč je důležité, aby byl upřímný o svém životním příběhu.

Zdroje: People