Princ Harry otevřeně o užívání drog: Během diskuze odhalil, co v minulosti vyzkoušel

Princ Harry uspořádal živé sezení s doktorem Gaborem Matem, specialistou na léčbu závislostí, a neváhal otevřeně mluvit o užívání drog. Neváhal přiznat, jaké druhy návykových látek užíval, a jak se po nich cítil.

Nejvíce mu prý pomohla marihuana, jelikož se po ní cítil psychicky lépe. Jeho zkušenost s kokainem však nebyla tak skvělá, protože tvrdí, že mu nenabízel nic kromě kontaktu s lidmi. „Kokain pro mě nic neudělal, byla to spíše společenská záležitost,“ poznamenal Harry podle webu Deadline. „Dalo mi to pocit sounáležitosti a pravděpodobně jsem se také cítil jinak, než jak jsem se cítil před užitím. Marihuana je jiná, ta mi opravdu pomohla.“ O tom jsme psali již zde.

Rovněž hovořil o své zkušenosti s ayahuascou, silným halucinogenem. „Přineslo mi to pocit uvolnění, pohodlí, lehkosti, kterou jsem si dokázal po určitou dobu udržet. Začal jsem to dělat rekreačně, a pak jsem si začal uvědomovat, jak mi to pomohlo. Řekl bych, že je to jedna ze zásadních částí mého života, která mě změnila a pomohla mi vyrovnat se s traumaty a bolestmi z minulosti.“ Když mluvil o alkoholu, naznačil, že je to také spíše společenská záležitost a stěžoval si na tlak vrstevníků.

Rozhovor s princem Harrym dovedl specialistu na závislosti k závěru, že vévoda ze Sussexu může mít poruchu pozornosti (ADD). Doktor poznamenal, že to může být způsobeno tím, že vyrůstal v prostředí, které popsal jako „abnormální“.

Zdroje: Deadline