Princ Harry odhaluje, že byl v dětství traumatizován nedostatkem objetí krále Charlese

Princ Harry prozradil, že byl traumatizován kvůli nedostatku náklonnosti svého otce. Vysvětlil, že nedostatek objetí, který zažil v mladším věku, se na něm projevil. Sám se však snaží chovat naprosto opačně.

Při rozhovoru s odborníkem na traumata Gaborem Mateem Harry slíbil, že toto trauma nepřenese na své děti, Archie a Lilibet. Sám si však tuto bolest ponese již navždy. „Když se vrátíš z Afghánistánu po svém působení v armádě, přivítá tě tvůj otec a tvůj bratr, přičemž pouze bratr tě objímá,“ řekl Harry podle webu NDTV.

Poté přiznal, že on sám svoje děti objímá až příliš. „Ponechává mě to v pozici otce, který má dvě děti a snaží se je láskou udusit. Cítím obrovskou zodpovědnost, abych nepřenášel žádné trauma nebo negativní zkušenosti, které jsem měl jako dítě nebo jako muž, když jsem vyrůstal.“

Harry dále zdůraznil, že jeho záměrem je pomoci svým dětem vyrůst jiným způsobem a vyhnout se opakování otcových chyb. „Víme jen to, co víme, a já a moje žena děláme to nejlepší, co můžeme jako rodiče – učíme se z vlastní minulosti a možná se snažíme tyto chyby překrývat a postupně tento kruh prolomit,“ dodal.

Zdroj: NDTV