Princ Harry nenapíše pokračování knihy Spare. Možná však vznikne bonusová kapitola, paperback…

Princ Harry prohlásil, že nenapíše pokračování svého kasovního trháku „Spare“ neboli Náhradník, ale také se šušká, že by mohl napsat bonusovou kapitolu, která by byla součástí paperbackového vydání knihy.

,,Princ Harry už plánuje přidat alespoň jednu novou kapitolu… do paperbackové verze… která vyjde později v tomto roce nebo na začátku příštího, až skončí prodej v pevné vazbě,“ citoval osobu z Harryho okolí web Page Six. Čtenáři jsou totiž prý zvědaví na pocity Harryho a jeho manželky Meghan Markle ohledně královské odezvy, kterou dostali po odvysílání jejich dokumentu na Netflixu a vydání knihy Náhradník.

Nakladatelství Random House vydalo 10. ledna knihu v pevné vazbě a Harry sám namluvil její audioverzi. Podrobnosti o vydání v papírové podobě však zatím nebyly oznámeny.

Nakladatel nereagoval na žádost o komentář a Harryho zástupce zarputile popřel, že by do budoucího vydání zařadil nějaké nové kapitoly. Na druhou stranu, kalifornský vévoda ze Sussexu má jistě více než dost materiálu, který by mohl do publikace přidat. Uvedl, že jeho původní návrh knihy měl neuvěřitelných 800 stran, ale že byl zkrácen na přibližně 400 stran.

Kniha trhá prodejní rekordy jako nejrychleji prodávaná kniha literatury faktu všech dob.
Harry také naznačil, že z úcty ke svému bratrovi, princi Williamovi, a otci, králi Karlu III., nevydá pokračování. V rozhovoru při příležitosti vydání knihy však minulý měsíc řekl: ,,Mohly to být dvě knihy, řekněme to takhle. A nejtěžší bylo věci vyjmout,“ citoval Harryho web Manchestereveningnews. Tak třeba si to ještě rozmyslí. Spory v rodině totiž nespějí ke svému konci…

Zdroj: Page Six, Manchestereveningnews