Princ Harry a Meghan Markle prolomili mlčení poté, co je král Charles vystěhoval z Frogmore Cottage. Harry si vyžádal lavici s otomanem a lehátka

Princ Harry a Meghan byli požádáni, aby opustili Frogmore Cottage, potvrdil jejich mluvčí. Deník The Sun exkluzivně prozradil, že dvojici vystěhoval král Charles po vydání Harryho pamětech Spare.

Už včera vyšlo najevo, že manželé obdrželi žádost, aby opustili svůj milovaný dům nedaleko Windsorského hradu, jak jsme psali zde. Mluvčí páru uvedl: „Můžeme potvrdit, že vévoda a vévodkyně ze Sussexu byli požádáni, aby opustili své sídlo na Frogmore Cottage.“ Harry a Meghan nyní připravují plány na odeslání svých zbývajících věcí do USA – protože se tam chystá nový nájemník. Klíče od pětilůžkové nemovitosti nabídl panovník minulý týden zneuctěnému princi Andrewovi, mladšímu bratrovi Charlese.

Král Charles zahájil proces vyhoštění Harryho a Meghan z Frogmore Cottage několik dní poté, co vyšly kontroverzní paměti jeho syna nazvané Spare. Buckinghamský palác vydal americkému páru výzvu k vystěhování v době, kdy se svět otřásal mimořádnými útoky, které Harry podnikl proti královské rodině. Manželé Sussexovi prý zůstali „bezmocní“ a neměli možnost vyhoštění z památkově chráněného domu stupně II zastavit. Jeden ze zasvěcenců uvedl: „Tohle jistě znamená konec Harryho a Meghan ve Spojeném království.“

Vévoda z Yorku, kterému hrozí, že bude vyhozen ze svého sídla Royal Lodge, dostal minulý týden nabídku na menší Frogmore Cottage a údajně se brání. Harry a Meghan však údajně nemají jinou možnost než opustit windsorskou nemovitost, dar od zesnulé královny, čímž by zůstali bez domova ve Velké Británii. Nyní připravují plány na odvoz svých věcí z domu a přepravu všeho do Montecita v Kalifornii.

Tento krok také zpochybňuje šanci manželů na získání pozvání na korunovaci Charlese a královny-chotě Camilly ve Westminsterském opatství již 6. května.

Vystěhování přichází poté, co Harry spustil řadu obvinění proti své rodině ve své knize Spare – která byla zveřejněna v lednu. Patřilo k nim i líčení jeho úhlavního nepřítele bratra Williama, který ho srazil na zem při hádce o Meghan. Obvinil také Camillu, že vypouští příběhy o bratrech.

Jeden ze zasvěcenců pro The Sun uvedl: „Toto vystěhování jistě znamená konec působení Harryho a Meghan ve Velké Británii. Andrew se brání myšlence přestěhovat se do Frogmore Cottage poté, co mu to bylo minulý týden nabídnuto, ale krásně to ukazuje to, že Harry a Meghan jsou bezmocní, aby vystěhování zastavili.“

Osmatřicetiletý Harry a jednačtyřicetiletá Meghan dostali v roce 2018 od královny jako svatební dar do užívání chatu Frogmore Cottage s pěti ložnicemi. Pár tvrdil, že to bude znamenat, že „jejich rodina bude mít ve Spojeném království vždy místo, kterému bude moci říkat domov“. Předpokládá se, že Sussexovi dostali zhruba před měsícem v souvislosti s vydáním knihy výpověď z této nemovitosti a rovněž jim nebyla nabídnuta žádná jiná alternativa.

Harry si prý již vyžádal, aby mu do Kalifornie byly zaslány předměty včetně zdobené lavice s otomanem a lehátka. Překvapivé je, že 63letý princ Andrew, který byl v nemilosti zbaven královských titulů, dostal minulý týden od paláce tuto nabídku v jeho současné pozici.

Zdroj: The Sun