Princ Harry a Elton John vyhráli další kolo jejich boje s bulvárem

Britský princ Harry, hudebník Elton John a další osobnosti vyhráli další kolo soudního řízení s vydavatelem bulvárního deníku Daily Mail kvůli špehování.

Soudce londýnského soudu Matthew Nicklin zamítl žádost vydavatele o ukončení žaloby a případ tak může jít k soudu.

Londýnský nejvyšší soud v pátek rozhodl, že otevře jednání vůči vydavateli novin The Daily Mail a Mail on Sunday na základě stížnosti o nezákonném získávání informací. Loni ji vůči vydavatelství podal britský princ Harry a další osobnosti.

Vydavatelství Associated Newspapers (ANL) žádalo případ zastavit, protože tvrzení o nezákonném získávání informací považovalo za promlčené. Žalobu kromě prince podal také hudebník Elton John, jeho partner David Furnish, herečka Elizabeth Hurleyová, či členka britské Sněmovny lordů Doreen Lawrenceová.

Bulvární noviny měly při získávání informací nepoctivým způsobem používat odposlechy telefonů a aut a získávat zdravotní a finanční informace. Jejich vydavatel to však kategoricky odmítl a označil to za nesmyslné očerňování. Podle právníků jsou navíc všechny události zmíněny v obviněních za šestiletou promlčecí lhůtou.

Páteční rozhodnutí soudu přivítal také herec Hugh Grant z iniciativy za reformu tisku Hacked Off. „Toto rozhodnutí je výrazný úder pro Daily Mail a skvělá zpráva pro kohokoli, kdo chce, aby se ukázala pravda o údajných nezákonných postupech tisku,“ řekl. Princ Harry by se v takovém případě mohl opět účastnit soudního jednání jako svědek. V červnu před soudem v Londýně svědčil v jiném případě vůči vydavatelství Mirror Group Newspapers (MGN). Šlo o odposlechy jeho telefonu a další nezákonné způsoby shromažďování informací.