Prezidentská Superdebata na ČT byla peklo. Lidé sepsuli Babišovy lži i Pavlovo vykrucování

V neděli večer Česká televize odvysílala další Superdebatu, tentokrát tváří v tvář mezi Andrejem Babišem a Petrem Pavlem. Celým večerem oba kandidáty a diváky provázel moderátor Martin Řezníček. Celá tato Superdebata vzápětí na sociální síti vyvolala bouřlivou diskuzi.

Dva silní kandidáti na post prezidenta se posadili proti sobě a snažili se bojovat o to, kdo z nich udělá lepší dojem na své voliče. Andrej Babiš a Petr Pavel jsou svérázné osobnosti, které si nenechají nic líbit. Když jde do tuhého, dokáží cíleně útočit na protivníka.

A to také oba dokázali v nedělní Superdebatě, kdy expremiér Babiš svému protikandidátovi i moderátorovi opakovaně skákal do řeči a naopak. Ani jeden nenechal v klidu domluvit toho druhého. Podle některých navíc moderátor spíše vyzdvihoval Petra Pavla a snažil se co nejvíce pošpinit Andreje Babiše.

A to se také nelíbilo voličům a fanouškům Andreje Babiše, kteří celou Superdebatu nazvali jako hon na Babiše. „Řezníček z ČT už je také v generálově týmu? Naprosto skandální vystupování v debatě. Spory si mají vyřídit Babiš s Pavlem. ČT se zpronevěřuje elementární profesionalitě,“ napsal například novinář Dalibor Balšínek na sociální síti Twitter.

„No tohle byl jasný Hon na Babiše a moderátor si to jasně užíval,“ napsal jiný diskutující na Facebooku. ,,A Pavel byl v koncích, nevěděl co říct, tak se vykrucoval,“ zareagoval další sledující této debaty. Někteří odsoudili i samotného Babiše, který podle nich celou dobu vysílání pouze lhal. „Ty Babišovy lži, nejlépe si vedl Pavel,“ napsal další z diskutujících. „Dalibore, žádný moderátor nemůže nechat hosta lhát. To bys měl vědět i Ty. A AB začal lží,“ reagovala bývalá novinářka ČT Světlana Witowská.

Zdroje: Superdebata ČT, Twitter, Facebook