Přestože je Milan Peroutka v homosexuálním vztahu, chce se líbit i holkám. Nechce být pro ně jen kámoška

Třiatřicetiletý Milan Peroutka před nedávnem oznámil svůj coming out, od té doby jeho instagramový profil zdobí snímky s manželem. Své fanoušky však mladý herec a moderátor znovu šokoval. Co myslel svým prohlášením, že se chce stále líbit ženám?

Mladý Peroutka sdělil, že zdaleka nejtěžší bylo přiznat si, jak na tom se svou orientací je. Proto je taky nesmírně rád za to, jak to vzala veřejnost a především jeho fanoušci a rodina. „Přečetl jsem všechny vaše zprávy i komentáře, chtěl jsem bez okolků znát, jak na tom v Čechách jsme. Gratulujete mi k odvaze sdílení mého soukromí s vámi, ale víte, co bylo zdaleka nejtěžší? Přiznat to sám sobě,“ uvedl herec.

Herec připustil, že měl obavy z toho, co se stane, když oznámí, že má blíže k mužům. Myslel si, že mu to do budoucna jen uškodí.

„Nechtěl jsem najednou bejt pro holky spíš kámoška, pořád se jim chci líbit. Chtěl jsem, aby moji klučičí kamarádi neztratili pocit, že se mnou můžou řešit cokoliv,“ svěřil se herec. „Všichni jsme zvyklí pro lepší orientaci v lidech na určité kategorie, a já se bál těch klišé a definování. Chci tu být pro všechny.“ dodal.

Za reakce je herec velmi vděčný, přestože se vyskytlo i pár těch negativních. „Kdyby měl můj příspěvek pomoct a dodat odvahu jedinému člověku, stálo to za to. Anebo také přispět tomu, aby se tohle stalo zase o kousek normálnějším. 

Peroutka doufá, že příspěvek s dalším podobným prolomením tabu nevyvolá tolik emocí, jednoduše díky tomu, že na podobném odhalení přestane být cokoliv tak zvláštního. „A já budu na houpacím křesle vyprávět, jak to pro mě bylo kdysi náročný. To bych si/nám/vám přál!“ uvedl Peroutka na konec.

Zdroj: redakce, autorský článek, Instagram