Premiéra druhé minisérie Iveta již zítra. Artur Štaidl řekl, jak vzpomíná na maminku

Synovi zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové je už 26 let. Artur Štaidl se nedávno zúčastnil premiéry druhé řady seriálu Iveta. Při této příležitosti sdělil, jak na svou maminku vzpomíná a jak zasahoval do celého příběhu.

Jako vzpomínka na 9 let od úmrtí Ivety Bartošové byl promítnut další díl seriálu Iveta. Tu hraje Anna Fialová. Otce Ladislava Štaidla ztvárňuje Ondřej Brzobohatý. Protože se jedná o citlivé věci, své slovo měl samozřejmě v natáčení i Artur.

Producentka Maja Hamplová uvedla, že druhou sérii seriálu Iveta musel Artur schválit osobně. Jeho postava je v seriálu zachycena jen minimálně, v jeho velmi útlém věku. Podle Maji Hamplové jsme se na osudu zesnulé zpěvačky tak nějak podíleli jako národ všichni, informuje web Čti doma.

Ačkoli se Artur Štaidl médiím straní, při příležitosti premiéry druhé série také promluvil o tom, jak na svou maminku vzpomíná.

„S mamkou mám spojené převážně Vánoce, to jsme slavili hodně, vždycky se zpívalo, zdobil se barák, na to si vzpomínám a je pravda, že už jsem moc ani potom Vánoce neslavil a až teď se k tomu zase vracím, takže je to fajn a připomínám si to,“ řekl Artur pro TV Nova.

Artur zatím stále studuje a také má čas na práci. Režisér Michal Samir uvedl, že opravdu celé dílo bylo tvořeno tak, aby s tím souhlasil Artur. Ten je po celou dobu s režisérem v kontaktu a občas si spolu dají vodní dýmku nebo si zahrají šachy.

Syn Ivety Bartošové si hlavně přál, aby bylo vše, co nejvíce autentické. Premiéra druhé minisérie bude ke shlédnutí již zítra 5. května 2023.

Zdroj: TN.cz, Čtidoma.cz, Instagram