Pořad Souboj na talíři se stal terčem kritiky. Ani hvězdy ho nezachránily. Bez Kašpárka to nemá šťávu

Televize Nova nyní vysílá již první díly třetí řady Souboje na talíři, který se kdysi stal velmi oblíbenou relací. Ovšem s třetí řadou přichází změny a tou největší je absence Radka Kašpárka. Ovšem ne všechny stížnosti jsou kvůli tomu, lidé začali na sociálních sítích s velkou kritikou.

První řada byla osvěžujícím námětem, který mnohé přivedl právě ke sledování televize. Tři oblíbení porotci ze soutěže MasterChef cestovali po České, někdy i Slovenské republice a představovali zajímavá kulinářská místa. Netradiční reklama tak těšila i lákala všechny příznivce dobrého jídla a pití.

Zatímco v první sérii byli všichni tři, tak ve druhé už se na pár dílů Radek Kašpárek vytratil. Ze zdravotních důvodů musel zvolnit a také budoval novou restauraci, které se právě věnuje, a proto se nemohl účastnit natáčení třetího pokračování pořadu. Ve druhé řadě jej proto na chvíli zastoupil Roman Staša, výherce MasterChef 2020.

Ve třetí řadě vyřešili scenáristé absenci Kašpárka jednoduše. Zakomponovali do scénáře hvězdy české populární scény. V prvním díle se vedení ujal Aleš Háma, který se podle ČSFD už dokonce objevil v Souboji na talíři z roku 2021. Ve druhém se objevila talentovaná zpěvačka Ewa Farná, která dávala důraz na svůj polský původ a ve třetí nás čeká představitel strážmistra Topinky Robert Mikluš. V dalším se diváci mohou těšit na frontmana kapely Monkey Bussines, Matěje Rupperta.

Ovšem i přes hvězdné obsazení se Souboj na talíři netěší takové oblibě jako kdysi. Na sociálních sítích se dočtete spousty kritiky, která cílí právě na přehnaný až tragický humor.

Dost trapné. Vtip, který tam občas byl v minulé řadě, je úplně fuč. Zbylo jen hloupnutí bez nápadu. Přece není nutné pokračovat v natáčení, když chybí nápady?! Háma to nezachrání, ani nikdo jiný. Vaření tam skoro není žádné. Škoda času u TV.

Bez Radka Kašpárka už to není ono. První řada byla úplně nejlepší.

Tohle je trapárna. Už se nedívám.

Souboj bez Radka nemá tu šťávu a příští rok už tam zůstane jen jeden z nich?

Je to horší, než jsem myslela. Totální zklamání. Vymizel český humor, zábava je spíš trapná a v americkém stylu. Přehnaný vtip už není vtipem a vypadá to, že se do Souboje na talíři někdo snažil nacpat humor za každou cenu. Tím to odnesla kvalita. To už není o vaření, jen o tom, aby se někdo ztrapnil.

Diváci pořad nešetří, co si o nové řadě myslíte vy? Také jste zklamaní nebo se vám naopak zdá, že i bez Radka Kašpárka jsou síly vyrovnané?

Zdroj: TV Nova, ČSFD, Facebook, autorský text