Pohublý Tomáš Töpfer musí odejít ze svého Divadla na Vinohradech!

Herec Tomáš Töpfer (71) musí čelit problémům s Divadlem na Vinohradech, kdy plánovaná rekonstrukce vyjde na necelé tři miliardy korun. Tu sice zaplatí stát, ale kvůli špatnému technickému stavu budovy se celé divadlo přesune na nějaký čas do Kongresového centra.


V Divadle na Vinohradech se bude muset zrekonstruovat jeviště, sociální zázemí, ale také vyměnit elektroinstalace. „Na budově se nezmění vůbec nic, ani divák nepozná, že je tam nová technologie,“ uklidňuje návštěvníky Tomáš Töpfer (71), který je viditelně pohublý kvůli dietě, kterou drží letošní rok.

„Musíme ale počkat na nové zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb. Bez jeho souhlasu totiž nemůžeme začít. Oni musí celý projekt posvětit,“ potvrdil situaci bývalý herec webu Novinky.cz.

Celý soubor se tak přesune do Kongresového centra, kde odehraje minimálně dvě sezóny, a také hodlá hrát ve Valdštejnské zahradě. Töpferovi tak zbývá akorát doufat, že se opravy stihnou co nejrychleji a do dvou let bude zase sedět ve své kanceláři Na Vinohradech.

Okolí si navíc začalo o svého šéfa dělat starost kvůli rychlému úbytku váhy. Není to však starostmi o divadlo, nýbrž polovičními porcemi, které si Tomáš nosí v krabičkách, jak prozradil Expresu. Doufejme, že mu to vydrží…

Zdroj: Expres, Novinky