Pohřeb milované Popelky. Toto si rodina absolutně nepřeje!

Poté, co ve středu ráno milovaná Libuška Šafránková († 68) navždy vydechla, začali už přípravy na její pohřeb. V tomto případě je zapojeno kromě rodiny i ministerstvo kultury. Zatím je jistá jedna věc – pohřeb se státními poctami rodinní příslušníci stopli.

Libuše Šafránková náhle zemřela po plánovaném lékařském zákroku jen dva dny po svých 68. narozeninách. Jelikož se jednalo o herečku milovanou národem, zjišťovali čeští novináři, jestli se s ní bude moci rozloučit i veřejnost.

„Co mohu v této chvíli potvrdit, je, že jsme navázali kontakt s rodinou paní Šafránkové, se kterou v následujících dnech budeme řešit podobu posledního rozloučení pro veřejnost tak, jak si rodina bude přát,“ řekla pro Super.cz mluvčí Ministerstva kultury ČR Michaela Ladroňová. Jak uvedla, detaily zveřejní okamžitě, jak je budou mít dohodnuté.

Jedné věci ale dala rodina stopku. A to poslední slavnosti se státními poctami. Takový pohřeb je určen pro mimořádně významné osobnosti a kromě nejvyšších státních představitelů se o něm může rozhodnout i v případě osobností z jiných oblastí. Státní poctu vláda odklepla například při úmrtí Karla Gotta.

Ministerstvo však respektuje přání rodiny a tentokrát souhlas nedostalo. „Pohřeb se státními poctami si rodina nepřeje,“ prozradila Ladroňová.