Po 25 letech končí slavný Pikachu v sérii Pokémoni!

Animovaný seriál Pokémoni vzbudil v roce 1997 velký rozruch. Souboje Pikachu a jeho trenéra Ashe Ketchuma s konkurenčními pokémony sledovali diváci po celém světě, děti sbíraly kartičky s pokémony a toužily po tričkách se žlutou myškou. Očekává se, že se seriál vrátí na obrazovky v roce 2023. Ale překvapivě bez své největší hvězdy. Po 25 letech v seriálu slavný Pikachu končí!

Fanoušci japonského animovaného seriálu Pokémon se mohou radovat. Tvůrci tohoto seriálu plánují velkolepý návrat v roce 2023. Má to však jeden velký háček – zatímco první díly mapovaly boje Pikachu a jeho trenéra Ashe Ketchuma s konkurenčními pokémony, nové díly se zaměří na postavy jménem Liko a Roy, píše web Screen.

S tím však přichází jedna velká změna, která mnohé pravděpodobně šokuje. Po 25 letech totiž končí největší hvězda této série, Pikachu. ,,Nový seriál bude obsahovat vše, co fanoušci milují na animovaných Pokémonech, včetně akce, dobrodružství, přátelství a samotných Pokémonů,“ uvedli tvůrci pro web USA Today.

Pokémoni se poprvé objevili ve videohře pro Gameboy od společnosti Nintendo v roce 1996 a od té doby si získali takovou základnu zarytých fanoušků, že se bezkonkurenčně dokáží vyrovnat příběhům Star Wars nebo Harryho Pottera. Jejich popularitu navíc v roce 2016 zvýšila mobilní hra Pokemon Go, která využívá geolokaci a rozšířenou realitu. Úspěch sklízí i nejnovější videohra, které se jen od konce listopadu prodalo více než 10 milionů kusů, uvádí web BBC.

Epizody Pokémonů se obvykle nejprve vysílají v Japonsku, a až o několik měsíců později v USA a dalších částech světa. Společnost Pokémon Company zatím neoznámila, kdy bude odvysílána anglická verze závěrečných dílů s Ashem a Pikachu. Nicméně jedno je jasné, Pokémoni už nebudou takoví, jako dříve.

Zdroje: USA Today, Screen, BBC