Platy českých herců a hereček jsou v řádech statisíců měsíčně. I tak si někteří stěžují na finanční krizi 

Stát se hercem je pro mnohé z nás tajný sen. I když to herci nemají jednoduché, protože se musí učit tisíce textů nazpaměť a pak odvést bravurní výkon, finančně jsou za to opravdu dobře ohodnocení. I přesto se najdou tací, kteří neumí hospodařit a na finance si neustále stěžují.

Být hercem by si přál nejspíš každý z nás. Pro někoho pohádkový život, tisíce fanoušků a sláva na dosah je jeden z dětských snů. Herci, kterým se to povedlo, si nemohou stěžovat. Za své herecké výkony obdrží opravdu pěkné peníze.

A kolik takový průměrný český herec bere měsíčně? Například herečka Dana Batulková, která si v nedávné době zahrála v seriálu Slunečná jednu z hlavních rolí, má za jednu epizodu 17 000Kč. Při 8 natáčecích dnech to činí 136 000 Kč měsíčně, píše deník Blesk.

Taková Eva Burešová, si v průměru vydělává 16 000 Kč. Vzhledem k tomu, že je obsazována především do hlavních rolí, její měsíční plat je v přibližně 200 000 Kč měsíčně. Takový Rudolf Hrušínský, hlavní hvězda nekonečného seriálu Ulice, má 15 tisíc za jeden natáčecí den. V průměru si tak přijde na krásných 220 000 Kč měsíčně.

Jaroslava Obermaierová, která je další hlavní představitelkou seriálu Ulice, si v průměru měsíčně vydělá kolem 180 000 tisíc korun. Filip Tomsa si v průměru za jeden natáčení den účtuje přibližně 15 000 korun. Pokud má 6 natáčecích dnů, vydělá si slušných 90 000 korun, uvádí portál KinoTip.

Je tedy vidět, že herectví je stále ještě zlatý důl, ale některé z našich celebrit zřejmě spořit neumí, a pak se dostávají do finanční tísně. Nedávno jsme vás informovali o tom, že například Marek Taclík či Jiří Skamene dlouhou dobu bojovali s dluhovou pastí.

Zdroje: Blesk, KinoTip