Písničky Elánu znají až v Koreji a Japonsku

Slovenská kapela Elán nedávno oslavila 40 let od vydání prvního alba, na které však hudebníci čekali deset let. Když se jim to však nakonec poštěstilo, dostali se hned na první příčky. Teď už sice nějakou dobu kapela nevystupuje, to však neznamená, že nemá úspěchy.

Muzikant Vašo Patejdl (67), který má svou kapelu, prozradil, že hitům Elánu se daří v Jižní Koreji! Nějakou dobu je hráli dokonce i v Japonsku. Údajně se tak stalo díky muzikálu Jack Rozparovač, který měl premiéru v Praze, a tam si jejich hitů Korejci všimli. „A má to jednu zvláštnost,“ říká hudebník.

„Zazní tam naše Voda, čo ma drží nad vodou v korejštině! Kvůli úpravě příběhu potřebovali muzikál doplnit nějakými písničkami. Asi deset jsem jim jich poslal a oni si neomylně vybrali Vodu,“ promluvil o úspěchu Patejdl pro deník Aha!.

Jak se však dále svěřil, do příprav nemohl moc zasahovat. „Když jsme byli na premiéře, trošku nás izolovali. Asi se báli, abychom jim do toho moc nekecali,“ řekl se smíchem Patejdl, který se zároveň svěřil, že kapelu založili, když mu bylo pouhých 14 let!

„Jsem naprosto spokojený a děkuju za to Bohu. Měli jsme velké sny a vášně, ale situace v Československu byla, jaká byla, víc jsme dosáhnout nemohli,“ prozradil kdysi webu Novinky k tomu, jestli je spokojený, kam to jeho kapela dotáhla.

Zdroj: Aha!, novinky.cz