Petra Janů zkolabovala po koncertě v Lucerně! Co bude s jejím tour včetně narozeninového koncertu?

Letošní rok je pro Petru Janů zásadní. Slaví dvě výročí – 50 let na scéně a 2x 35 let na světě, tak to hlásá na svém webu a láká ke svým koncertům s kapelou Amsterdam. I když Petra nejprve tvrdila, že nebude dělat žádnou oslavu, tak nakonec změnila plány a chystá narozeninový koncert! Navíc se jí koncert v Lucerně maximálně povedl, jenže pak zkolabovala… Co se zpěvačce stalo?

Stále aktivní a šik zpěvačka před týdnem vyprodala a roztančila celou Lucernu a chystala se v říjnu do Mariánských Lázní. Její tour se táhne napříč celou republikou, takže na její koncert můžete zajít ve Dvoře Králové či v Jablonci nad Nisou, kde bude dokonce narozeninový koncert! Koncertovat má Petra v plánu takřka po celý příští rok až do 9. září, kde velkolepé turné ukončí na Semaninských slavnostech. Jenže poté, co měla tak veliký úspěch v Lucerně, zkolabovala.

Koncert v Mariánských Lázních byl přesunut na 4. listopadu, protože zpěvačka leží s teplotami. Skolila ji těžká viróza. „Kde jsem to chytla, to opravdu nechápu. Je mi ale vážně mizerně, zazpívat jedinou písničku nepřipadá v úvahu,“ řekla deníku Blesk, kde také uvedla, že chtěla mít mezi koncerty možnost odpočinku, ale teď je to s její tour pěkně nahnuté.

Fanouškům se smutná Petra velice omlouvá.

Za svou kariéru jubilejních padesáti let se stala v letech 1987, 1988 a 1989 zlatou Zlatou slavicí. A její diskografie čítá řadová, výběrová i živá alba od roku 1978, kdy u Supraphonu vyšlo její první album Motorest. Celkem jich má na svém kontě dvacet osm a na dalších čtyřech se podílela formou spolupráce.

Ovšem Petra Janů, vlastním jménem Jana Petrů, se také věnovala herecké profesi. Hereckou dráhu začala roku 1973 filmem Toulavý Engelbert a pokračovala v ní až do roku 2002, kdy se podílela na natáčení televizního filmu Zvon Lukáš. Zahrála si také kupříkladu ve filmu Můj hříšný muž (1986) nebo Postavení mimo hru (1979).

I když má zpěvačka zdravotní problémy, ze kterých se těžko dostává a teď kvůli nemoci zkolabovala, nejspíš se brzy postaví na nohy a bude pokračovat v koncertování. I když budou termíny posunuté, spousta fanoušků už se nemůže dočkat, až jejich oblíbená Petra Janů zamíří jejich směrem.

Přejeme proto brzké uzdravení a další skvělé koncerty.

Zdroj: Blesk, Petra Janů, csfd, Instagram, redakce