Petra Janů soucítí s mladou generací: Posunutí důchodu? Neumím si to představit

Jakmile aktuální vláda premiéra Petra Fialy zveřejnila informaci o možném odchodu do penze ve věku 68 let, veřejnost se pořádně vzbouřila. Fakt, že by současní třicátníci pracovali až téměř do 70 let, vyvolal i reakci slavných osobností. Co k tomu řekla například zpěvačka Petra Janů?

Petra Janů loni oslavila sedmdesátku, jak napsal Blesk, tudíž je v takovém věku, do kterého by zhruba měli pracovat nynější mladí lidé. I samotné zpěvačce však připadá takový plán velmi podivný.

„Neustále politici řeší posunutí hranice odchodu do důchodu, což je trochu irelevantní. Asi si vážně v reálu neumí představit lidi, kteří budou pracovat do skoro sedmdesáti let. Ta výkonnost už pak vážně není zrovna žádná hitparáda. Osobně jsem ráda, že se mě tato problematika už netýká, protože sama jsem pár let už důchodkyní,“ řekla webu Ženy Prima zpěvačka, která pro takový nápad nemá pochopení. Sama ví své o tom, když má naplánované koncerty a vše jí zhatí zdravotní problémy.

Dle zpěvaččiných slov by měla vláda přestat strašit a spíš nabádat mladé, aby si spořili na důchod. ,,Věc, kterou nechápu, je jakási „nenávist“ vůči seniorům směrem od některých mladších. Ti si nejspíš myslí, že tu důchodci jen sedí doma a berou peníze za nic?! Asi by si měli uvědomit, že mnozí dnešní senioři desítky let dost tvrdě dřeli, a zaslouží si tedy odpočinek,“ vyzdvihla svou generaci pro Ženy Prima Janů, která je však stále pracovně aktivní.

Jako poslední se zpěvačka zmínila také o platech „chytrých politiku“, kteří prý stále vykřikují, zda bude na důchody. Nikdo se však neptá, zda bude na jejich platy, které se neustále zvyšují. A nám nezbývá nic jiného, než s ní souhlasit…

Zdroj: Ženy Prima, Blesk