Petra Janů na policii? Ano, kvůli penězům!

Je až k nevíře, že Petra Janů (69) letos oslaví své 70. narozeniny. Energie má neustále na rozdávání a vypadá skvěle. Co ji ale dříve dělalo starosti a co musela řešit na policii?

Petra Janů byla nedávno hostem populární talkshow 7 pádů Honzy Dědka. Tam na sebe otevřeně práskla, jak vypadala cesta na hudební výslunní, která byla místy opravdu trnitá.

„Jiří Císler (76†) mi v Semaforu dával strašnou čočku: ‚Zas to bylo falešně, chodíš tam jako polomrtvá, narovnej se, nechceš se vrátit do Náchoda?‘ Když jsem se otrkala, ptala jsem se ho, proč mě tak trápil, a on mi vysvětlil, že jsem byla takové tele, že jsem si nic jiného nezasloužila, což je pravda. Když jsem přišla do Semaforu, měla jsem sebevědomí na rozdávání. Vůbec nevím, kde jsem ho po cestě potratila,“ vzpomínala s nostalgií podle deníku Aha zpěvačka.

Semafor byl pro ni startovním můstkem a právě tam bylo zaděláno na problém. Zpěvačka se totiž původně jmenovala Jana Petrů, ta už ale v divadle jedna byla.

Jiří Suchý (90) tak zpěvačku důmyslně přejmenoval na Petru Janů. Tato změna ale rockerku stála dost nervů.

A mně dodnes spousta lidí nemůže přijít na jméno. Za dřívějšího režimu jsem dostávala peníze z televize na jméno Petra Janů. Na poště ale byla paní, která to viděla v občance obráceně – tam mám Jana Petrů. A ta paní trvala na tom, že mi peníze nedá, protože to tam mám obráceně,“ vzpomínala podle webu Ženy iPrima herečka.

Tak jsem šla na policii a tam mně napsali: Držitelka OP používá v uměleckém životě jméno Petra Janů,“ uzavřela své vyprávění Petra. Nebo Jana?

Zdroje: Ženy iPrima, Aha