Petr Pavel promluvil o svých dětech a vnoučatech

V jednom ze svých vůbec prvních povolebních rozhovorů Petr Pavel popsal, jak se na svou novou životní kapitolu připravuje a co vše to pro něho znamená. Nově zvolený prezident upřesnil, kde a jak plánuje během funkčního období bydlet, ale především se rozpovídal o své rodině.

Generál Pavel je kromě přísného vojáka a nyní i nového prezidenta České republiky také milujícím čtyřnásobným dědečkem. „Mladší syn žije dlouhodobě v Německu, dcera kousek na jih od Prahy, starší syn kousek od Tanvaldu, a jak říkám, mají svoje životy a já budu moc rád, když si je zachovají,“ prozradil nově zvolený prezident a generál ve výslužbě pro deník Blesk

Upřesnil, že má čtyři vnoučata, která miluje. „Vnoučata máme čtyři od nejmladší, které je teď něco málo přes rok, po nejstarší, které bude za chvíli sedm. Jsou to akorát napůl dva kluci dvě holky,“ pochlubil se pyšný dědeček s tím, že i jako prezident si na svá vnoučata plánuje vždy najít čas, protože rodina je to nejcennější, co má.

Generál Pavel navíc uvedl, že se svými syny vychází velmi dobře a jeho kandidatura, ani následné zvolení, na jeho rodinných vztazích nic nezměnilo a ani nezmění. „Moje žena už se s tím vnitřně srovnala. A je připravená se velice aktivně zapojit do práce. „Naše dospělé děti mají svůj život. My jsme je od ničeho neodrazovali, ale taky jsme je nějak do toho procesu uměle nevtahovali. Bude určitě na nich, jestli, a do jaké míry vůbec, se budou chtít do něčeho zapojit a já bych to i takhle nechal na nich,“ píše web Extra.

Nově zvolený prezident dodal, že se momentálně nechystá stěhovat do prezidentské vily, píše web Aha. Stále by chtěl zůstat na blízku svému milovanému Černoučku. „Tedy do té míry, dokud to bude jenom trochu možné, protože ta dojezdová vzdálenost z malé obce do Prahy je přijatelná.“

Zdroje: Blesk, Extra, Aha