Petr Pavel jde na Hrad do služby, chválí svého oblíbence Eva Holubová

Druhé kolo prezidentských voleb je v plném proudu. Herečka Eva Holubová (63) se netají svou velmi aktivní podporou Generála Pavla. Kandidáta na prezidenta si herečka vybrala dle několika vlastností.

„Myslím si, že z něj vyzařuje klid, který by hlava státu a jakýkoli politik měl mít,“ řekla Holubová webu ŽivotvČesku.

Holubová už několikrát sdílela na svých sociálních sítích, k jakému týmu se hlásí. Při kampaních Pavla byla dobrovolnicí, která se účastnila i osobně.

„Myslím si, že Petr Pavel by byl schopný a užitečný prezident, navíc se mi líbí, že z něj vyzařuje klid, který by jak hlava státu, tak ale i další politici měli mít. Také má na to dobré vzdělání, studoval King´s College v Londýně, v rámci NATO působil na vysokém postu, kde neplánoval bitvy, ale jednal diplomaticky s ostatními představiteli,“ měla jasno Holubová pro web Život v Česku.

V minulosti však byla napadána uživateli sociálních sítí především za přirovnání Pavla k Václavu Havlovi. Ten by se prý dle některých otáčel v hrobě, kdyby se dozvěděl, že demokraté volí osobu s komunistickou minulostí. Pavel však získal z Havlových rukou vzácné ocenění za hrdinství, jak uvádí na svém webu.

Holubová je ale rozhodnutá. Na Pavlovi se jí líbí také to, že prý není užvaněný. ,,Další věc je, že prezidentský úřad generál Pavel bere především jako službu, nesnaží se být vrchnost nebo monarcha. A také, a v tom mi připomíná Václava Havla, který neváhal s nasazením života jít do vězení za to, čemu věřil, tak Petr Pavel také nasazoval život v rámci vojenské služby,“ vyzdvihla Eva událost pro výše zmíněný web Život v Česku.

Tak snad nebude s dnešním výsledkem zklamaná.

Zdroj: Život v Česku, Oficiální web Generála Pavla