Petr Janda slaví výročí Olympicu: O koncerty je zájem i v USA

Zpěvák Petr Janda (80) je v Česku legendou. Zdá se však, že své publikum si našel i v USA, především u krajanů. Janda totiž odletěl s rodinou do Miami a má zde naplánováno několik koncertů.

Janda se hned pochlubil na Instagramu snímkem z nákupů za velkou louží. Košík praská ve švech a je jasné, že zde budou Jandovi trávit delší dobu.

„S odletem byly trochu nervy, protože jsme pozdě zažádali o mé vízum,“ stihl ještě prohlásil pro Blesk těsně před tím než odletěl. Jeho manželka Alice s dcerami dorazila na Floridu o pár dní dříve.

„Zpívám krajanům ve Spojených státech fakt rád. Jsou srdeční, připomenu jim domov, jsou místy i dojatí,“ prozradil Blesku Janda. O žádnou premiéru se však nejedná. Zpěvák zde koncertuje většinou každý rok. Tentokrát jeho slavné hity uslyší publikum v Miami, Sarasotě, New Yorku či Washingtonu.

Konrétně by chtěl letos odzpívat 60 koncertů, aby kulaté číslo odpovídalo počtu let, které slaví legendární skupina Olympic. Slavný hudebník se prý pozná tak, že jeho hity zpívá a hraje mladá generace například u táboráku.

A to na Petra Jandu zkrátka sedí.

Zdroj: Blesk, Instagram