Pekarová obdarovala Zelenského tričkem. Plete svetry, rozdává trička. Prý by si měla ve sněmovně otevřít second hand, zní kritika

Markéta Pekarová Adamová je známá česká politička, která se od listopadu 2021 stala i předsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Patří k TOP09 a lidem se do paměti vryla především návrhem, že by si v době zimního období měli lidé plést svetry, aby mohli ušetřit na teple.

Na svém Facebookovém profilu se Markéta Pekarová Adamová pochlubila fotografií, na které předávala Ukrajinskému prezidentovi Volodymyru Zelenskému černé tričko s nápisem Ruský režim je teroristický. Motto bylo podle Pekarové odhlasováno Sněmovnou 15. listopadu 2022.

Při události návštěvy Zelenského se to zdálo jako velmi vybrané a vhodné gesto, kterým Česká republika dává najevo spoluúčast.

Pekarová zastává názor, že Ukrajina je hrází proti tomu, aby se ruské běsnění nedostalo dál. Pomoc obětem zločinů vnímá jako povinnost k sobě samé. Ačkoliv mnozí jsou nadšení z její solidarity, ne každý ji však v komentářích pochválil a někdy se dočkala poměrně dramatických názorů na své gesto i svou osobu.

Tričkem proti Rusku. To je tak infantilní jako celá Markéta.

Tak to je hezký, a i vtipný dárek, který pan prezident jistě rád užije.

Přijde vám vhodné se jako představitel státu takto chovat?

Plete svetry, rozdává trička… Divím se, že ještě nezaložila ve sněmovně Second Hand.

Co byste poslankyni vzkázali vy?

Zdroj: Facebook, autorský text