Patrasová prolomila mlčení! Tohle vy její dceru potěšilo

Už několik týdnů se Dagmar Patrasová (67) téměř neobjevuje ve společnosti, ani nic nekomentuje, až na výjimku, když přišla začátkem října na křest nového alba dcery Aničky Slováčkové (28). Hned druhý den Anička oznámila na Instagramu, že se jí vrátila rakovina, tentokrát napadla její plíce. Věděla to už ale od konce srpna, ale nechtěla, aby její příprava a průběh křtu alba s názvem Osudová vyzněly smutně. Máma o tom však jistě věděla a bolest dusila v sobě.

​Před pár dny se objevila Dagmar Patrasová poprvé od dceřina křtu ve společnosti. Spolu s manželem Felixem Slováčkem se přišla rozloučit se zesnulým Eduardem Krečmarem (†81) do evangelického kostela v Praze. Dagmar byla dojata o to víc, že ​​myslela na svou nemocí těžce zkoušenou dceru Aničku. „Ten pocit, který prožívám, se nedá popsat slovy. Nemůžete ani říct, co se ve vás odehrává,“ promluvila pro Blesk o své bolesti poprvé od dceřina oznámení návratu rakoviny.

Dá se jen domýšlet, že se i během smutečního obřadu modlila za dceru a její uzdravení, když upřeně hleděla na oltář. Upřímně o to prosí i všechny příznivce a dobré lidi, ve jménu uzdravení její dcery. Během rozhovoru, kde se z ní přímo draly emoce, které se do té doby snažila v sobě zadržovat, se neubránila slzám. „Anička si už tu nemoc prožívá podruhé. A podruhé udeřila velmi špatně,“ svěřila se s hlubokým smutkem na duši. „ Anička je velmi statečná a snaží se prostě žít tak, jak žít se dá…“  vyzdvihla dceřiné odhodlání s nemocí bojovat. Ta se snaží i přes těžkou léčbu nadále koncertovat a neztrácí optimismus.

Dagmar je na tom ale s optimismem hůře. „Já bych dala svůj život za to, aby se mé dítě uzdravilo! Samotná Anička pokorně přiznala, že je to náročnější než poprvé, kdy její rakovina zasáhla prsa. Živí však v sobě optimisitickou představu, že když jí je po léčbě chemoterapií špatně, o to hůře je i rakovinným buňkám a tedy boj probíhá v její prospěch. Po magnetické rezonanci v polovině listopadu se ukáže, jak léčba zabírá.