Oznámení Buckinghamského paláce: Král Karel III. má rakovinu

Smutná zpráva, která zasáhla jistě všechny obyvatele Velké Británie a všechny příznivce britské královské rodiny. Dnes navečer vyšlo oznámení Buckinghamského paláce, ve kterém se píše, že král Karel onemocněl rakovinou.

„Během nedávného hospitalizačního zákroku krále kvůli nezhoubnému zvětšení prostaty byl zaznamenán samostatný problém, který vzbuzuje obavy. Následné diagnostické testy identifikovaly formu rakoviny,“ stojí v úvodu prohlášení, které bylo sdíleno i na oficiálním instagramovém profilu krále Karla a královny Kamily.

„Jeho Veličenstvo dnes zahájilo plán pravidelných léčebných procedur, během nichž mu lékaři doporučili odložit plnění veřejných povinností. Po celou tuto dobu bude Jeho Veličenstvo nadále vykonávat státní záležitosti a úřední papírování jako obvykle,“ ujišťuje palác své poddané. Král prý velmi vděčí svému lékařskému týmu za včasné objevení zákeřné nemoci. I přes toto zjištění neztrácí optimismus a už teď se prý těší, až se bude moci vrátit do své obvyklé práce.

Kolem krále se nyní pohybují hlavně jeho nejbližší, přičemž princ William se musí starat ještě o svou rodinu. Princezna Kate je nyní v domácím léčení pro operaci břicha, kterou podstoupila pár dní před operací prostaty krále Karla. Podle blízkých zdrojů z okolí prince Harryho by on sám měl během pár dní přicestovat do Anglie, aby byl se svým otcem, píše časopis People.

Jestli až taková zákeřná nemoc bude důvodem k usmíření mezi královskou rodinou britskou a tou vyštvanou do Ameriky, to se uvidí. My doufáme, že ano. Koneckonců právě Meghan byla, v té době ještě princem Charlesem, do rodiny přijata s vřelým srdcem.

Zdroje: Instagram, People