Osud se s nimi nemazlil: Sourozenci Kašákovi skončili v dětském domově, matka brala drogy a otec byl agresor

Jména Karel Kašák (34) a Veronika Kašáková (33) jsou v našem showbyznysu docela známá. Karel je moderátor, který nějakou dobu byl viděn coby moderátor počasí televize Nova, a Veronika je modelkou a finalistkou soutěže Česká Miss za rok 2014. To, že spolu vyrůstali v dětském domově, jejich příznivci vědí. Karel se však v rozhovoru pro web Prima Ženy svěřil se skutečným důvodem, proč se tam vůbec dostali.


Děti se do dětských domovů dostávají z různých důvodů. Některé svůj ústavní život započínají už v kojeneckých ústavech bez znalosti svých pravých rodičů. Karel a Veronika se do domova dostali i přesto, že svoje vlastní rodiče znají a žili s nimi. Jenže matka měla problémy s drogami a otec byl podle Karlových slov agresor.

„Znám maminku i tatínka. Rodiče se rozvedli, když jsme byli malí a zůstali jsme s maminkou. Nedopadlo to ale úplně dobře. Mamince nás odebrali, protože jednou nepřišla domů. Brala drogy, asi hodně, a tak jsme se vlastně dostali do dětského domova, kde to nakonec pro nás bylo spíš vysvobození,“ popsal Karel začátky chmurného osudu jeho samého a jeho sestry. Matka se nakonec ze zajetí drog dostala. Karel má ale v hlavě dost děsivou vzpomínku. „Mamka se sjela na pervitinu a držela někde ve sklepení třináct hodin zeď. Policajti s ní ani nemluvili a nechali ji být, protože viděli, že ta Kašáková je mimo.“

Ani život s otcem nebyl žádný med. Karel si na něj pamatuje jako na agresora, který na jeho maminku útočil psychicky i fyzicky. „Občas se doma pomlátili navzájem,“ dodal Karel. Když mu bylo patnáct, rozhodl se z domova odejít bydlet k otci. Později se k němu měla přidat i Veronika, jenže se tak nestalo. Své sestře doporučil, aby tam nejezdila, protože otec byl příliš přísný, často křičel, Karel u něj nebyl vůbec šťastný a měl z něj strach. Za co je mu ale vděčný, je disciplína.

Oba mají svého otce velmi rádi a Veronika v únoru v pořadu Showtime přiznala, že se vídají. Dokonce byl loni na její svatbě, kdy je všechny rozbrečel výrokem: „Váš život je jako pohádka. Začal špatně a dobře dopadl“, psal zpravodaj iDnes. Veronika si myslí, že její otec by se měl přestat vinit z toho, co se jim oběma stalo. Sama musela 10 let chodit na terapii, než zvládla přijmout všechno zlé ve svém dětství. Založila nadační fond, který se věnuje tématu prostředí v dětských domovech a snaží se tak místním dětem pomoc to zvládnout.

Zdroje: Prima Ženy, iDnes