Osud křehké stařenky z filmu Titanic

Kdo byla ve skutečnosti žena, která ztvárnila stárnoucí Rose? Její život nebyl vůbec lehký, ačkoli svou krásou ve své době zářila. Hrála v mnoha filmech, ale nějak se jí nedařilo dostat se k rolím, které by z ní udělaly hvězdu. Až v době, kdy umírá její třetí manžel, přichází osudová nabídka na roli ve filmu Titanic.

Představitelka legendární stařenky z Titanicu se jmenovala Gloria Frances Stewart. Tato žena neměla už od dětství lehký život. Když byla malá, zemřeli jí sourozenci. Po této ráně přichází další , kdy zcela nečekaně tragicky umírá i její otec. Matka herečky tak zůstala sama na vše, co život přináší. Snažila se uživit rodinu sama, a přibrala si navíc práci na poště.

Herečka jako mladá začala se studiem dramatu a filozofie. Avšak po čase studium oustila a provdala se za sochaře, se kterým žila bohémským životem. Manželství ale brzy zkrachovalo a herečku čekalo manželství s druhým mužem. S ním se dočkala dcerky jménem Sylvia. Cestovali spolu po celém světě a vše vypadalo idylicky. Potom bohužel její manžel zemřel.

Představitelka Rose se však nevzdala a ukázala světu, že láska kvete v každém věku. Vstoupila do třetího manželství. Smůla ji ale bohužel provázela i nadále, a i třetí manžel zemřel na onkologické onemocnění.

A právě tato chvíle byla pro Glorii osudová, protože se konečně dočkala své nejslavnější role stárnoucí Rose. Za tuto roli dostala ocenění, po kterém prahla, a tím je zlatá hvězda na hollywoodském chodníku slávy.

Stařenka, která se vryla do paměti snad každého fanouška, zemřela v roce 2010 ve svém domě, v úctyhodném věku 100 let.

Zdroj: walkoffame.com http://titanic.fandom