Ondřej Vetchý čelí výhrůžkám kvůli podpoře Ukrajiny. Cílem jsou jeho děti

Herec Ondřej Vetchý se loni v prosinci zapojil do spolku s názvem Skupina D, která rozběhla sbírku Drony Nemesis. Jedná se o sbírku, která má za úkol vybrat peníze na speciální drony, a ty pak dostat na Ukrajinu. Tam stále probíhají boje s ruskými vojsky a tyto drony se vyrobené tak, aby všechno v reálném čase přenášeli svému operátorovi.

Za měsíc do sbírky přispělo už 15 548 osob z České republiky, píše web iRozhlas. Ondřej Vetchý je hrdým podporovatelem této sbírky, za to ale čelí nechutným útokům a výhružkám ze strany jinak smýšlejících lidí. O svých potížích se rozpovídal v podcastu Spotlight na webu Aktuálně. Svěřil se, že na podobné útoky je už zvyklý, dokonce se za své názory několikrát popral.

Jenže teď útoky nabraly jiný směr. Do hledáčku nenávistných lidí se dostaly jeho děti. Začala se tím zabývat i policie, která Ondřeje sama kontaktovala. „Oni mi volali, byl jsem na výslechu. Napřed jsem řekl, že nechci, ale pak mi volali, že už je to přes čáru, že je to trestný čin. A když jsem zjistil, že tam napadají moje děti, tak jsem se zeptal toho vyšetřovatele, jestli to prospěje demokracii. A on řekl, že prospěje. To už je tak přes čáru, že ta demokracie prostě potřebuje, abychom si vymezili mantinely,“ převyprávěl jednašedesátiletý herec.

Ze slov, údajně emailů z ciziny, které nemají dohledatelné adresy, mrazí. „Že mi Rusové a muslimové znásilní děti. Že mi zabijou děti,“ říká Ondřej v rozhovoru. Výhrůžky neotřásly jen Ondřejem, ale také jeho fanoušky. Zastal se ho například bývalý ministr financí Miroslav Kalousek. „Takovou prasárnu, že mi zabijí i rodinu, na mě řval jeden zmetek jen jednou. Obdržel několik facek. Což je tradice, které bychom se měli držet. Tohle si nikdo dovolovat nesmí,“ napsal Kalousek na síti X.

Zdroje: Aktuálně, iRozhlas, X