Ondřej Vetchý (60) už je zase v tom! Po 6 letech ho uvidíme v oblíbeném krimi seriálu

Herec Ondřej Vetchý si nedal pokoj, a tak dlouho chodil a otravoval, přemlouval bývalého kriminalistu a spoluautora scénáře Josefa Mareše (58), aby to spolu znova rozjeli, až se mu to povedlo. Mareš tlaku nakonec podlehl a kývl na natočení třetí, údajně finální, řady kriminálního seriálu Případy 1. oddělení.

6 let je dlouhá doba a deník Aha zajímalo, jestli si Ondřej ještě něco pamatuje z kriminalistické terminologie. „Takové ty elementární věci si člověk pamatuje,“ odpověděl herec pohotově. „I proto, že jsem v devadesátých letech dělal bojový sporty a znal jsem se s policisty z policejní školy. Chodil jsem tam na výuku sebeobrany, hrál jsem za ně fotbal i judo. Fungoval jsem s nimi, takže jsem většinu věcí věděl.“ Ondřej nemá dokonce ani problém rozlišit škrcení od rdoušení.

Kdyby Ondra nevyrůstal za komunistů, mohl možná dneska nosit zbraň a odznak a pátrat po zločincích. Jako náhradu za policejní práci si Ondřej zvolil bojové sporty. Svoje kamarády prý přemlouval, aby opustili svoje dosavadní zaměstnání a šli do sboru. „Asi dvacet jsem jich přemluvil a někteří mi to dodnes neodpustili,“ přiznal v rozhovoru herec, který chtěl třetí řadu seriálu natočit už dříve. Jeho kamarád Josef Mareš s tím však už nechtěl nic mít.

Všechno se zvrtlo ještě ve chvíli, kdy Mareš odešel od policie. To Ondru dost sebralo, protože ho bral jako prospěšného policistu, který by vybudoval novou síť mladých kriminalistů. „Ale chápal jsem, že to považuje za uzavřenou věc. No a po čase se mi sám ozval a zmínil, že by měl o další Případy zájem,“ raduje se Vetchý a s ním i fanoušci tohoto seriálu.

První díl ze třinácti mohou diváci sledovat už dnes na ČT1 od 20:00. Nicméně časopis Reflex přišel s informací, že už i Případy 1. oddělení jsou ovlivněny politickou korektností. Zkrátka, každý si musí dávat pozor na to, co říká. Například se nesměli používat výrazy jako cikán nebo buzerant, což šlo dost těžko udržet. První díl se totiž zrovna opírá o téma homosexuálů a Romů.

Co se ale rozhodně nezměnilo, je obsazení postav. V hlavních rolích v čele s Ondrou Vetchým uvidíte starého známého Filipa Blažka, Miroslava Vladyku, Miroslava Hanuše nebo Barboru Bočkovou. A prý se má vrátit i Bolek Polívka, coby operativec Plíšek, který v minulé řadě odešel do důchodu.

Zdroje: ahaonline.cz, reflex.cz