Ondřej Brzobohatý v roli Ladislava Štaidla: Na roli se pilně připravoval. Na Ivetu a Ladislava si pamatuje z návštěv, když byl dítě

Ondřej Brzobohatý se už za pár dní objeví na televizních obrazovkách v roli hudebníka Ladislava Štaidla. Ten bohužel zemřel v lednu před dvěma lety, ale díky minisérii Iveta znovu ožije. Druhá řada seriálu měla premiéru v úterý a vy ji budete moci sledovat od 5. května na Voyo.

Premiéry se zúčastnila také redakce webu Expres, která Ondřeje trochu vyzpovídala. Jaké to pro něj bylo zahrát si tak významného člověka v životě Ivety Bartošové, navíc člověka, kterého osobně znal? „Na roli jsem se hodně připravoval, protože jsem se dost bál. Nechtěl jsem zdržovat štáb ani herce. Modlil jsem se, abych pokaždé, když se jela ostrá, řekl všechno tak, jak to bylo ve scénáři, abych pak nešel a neomlouval se,“ řekl Ondřej, který se v roli Štaidla objeví po boku Anny Fialové, která znovu ztvárňuje jednu z našich nejslavnějších zpěvaček.

S Aničkou se mu, dle jeho slov, hrálo velmi dobře. Anna je totiž profesionálka, takže se od ní mohl i něco přiučit. Navíc mezi nimi byla i chemie, kterou Ondřej přisuzuje vztahu mezi nimi, který popsal jako sourozenecký. V rozhovoru zmínil také ohlasy na jeho ztvárnění Štaidla, které jsou vesměs pozitivní. „Jsem rád, že si to nemyslím jen já,“ okomentoval hudebník se smíchem svůj zvládnutý výkon. Kromě podoby s Ladislavem je spolu pojí láska k notám a hudbě.

Když se Ondřej připravoval na svou roli, snažil se vzpomenout, jak na něj Ladislav a Iveta působili, když občas zašli k Brzobohatým domů na návštěvu. Dodnes se přátelí se Štaidlovými dětmi, s malým Arturem si při návštěvách hrával. „Vzpomínky na něj budou vždycky krásné. Nikdy nezkazil žádnou legraci, měl obrovský smysl pro humor. Nesmírně vtipné jsou i jeho děti. Rád s nimi trávím čas,“ popsal Ondřej a doplnil, že se na Ivetu vzpomíná, jako na málomluvnou, ale příjemnou a milou ženu, se kterou má spojenou skromnost. Ve videorozhovoru zdůraznil, že Ivetu vůbec nesoudil, do jaké situace se dostala, protože, co se děje za zavřenými dveřmi, je každého soukromá věc.

Velkou zodpovědnost za svou roli necítil jen Ondřej, ale i představitelka Ivety, Anna Fialová. „Nejlíp to asi ilustruje, jak jsem dneska celý den nervózní, to se mi stává málokdy,“ přiblížila Anička své pocity z premiéry pro zpravodaj iDnes. Největší problém prý měla se zpěvem Ivetiných písní, které jsou prý dost těžké.

Druhá řada vypráví o zlaté éře, kterou Iveta zažívala, o jejích kariérních propadech, mateřství, bulvárních aférách a osobních dramatech, píše iDnes. Kromě některých herců z první řady se v té druhé objeví třeba Saša Rašilov, coby skladatel Karel Svoboda.

Zdroje: Expres, iDnes