„Odložili“ ho raději do nemocnice! Nenašel se nikdo, kdo by s Krampolem strávil Vánoce!

Poslední roky přežívá Jiří Krampol (85) nelehké chvíle kvůli zhoršenému zdraví, nejen kolem Vánoc. Ani letos se bohužel nevyhnul zdravotním problémům. Špatně se mu dýchá, zavodňuje se mu organismus, ba občas vede řeči, že už nemá chuť ani žít. Lékaři mu nedoporučují chodit do společnosti, kde vždy trochu pookřeje, ale vzhledem k počasí a chřipkovému období je to pro něj v tomto období riskantní. A osamělý byl i o Vánocích.

Samota je pro herce a moderátora Jiřího Krampola jako za trest. Ve společnosti se cítí jako ryba ve vodě, ale po špatných zkušenostech z minulých let mu to nyní lékaři chodit nedoporučují. I krátce po křtu jeho nové knihy s názvem Vylomeniny Jiřího Krampola v polovině listopadu, se mu udělalo nevolno a museli volat sanitku, která ho odvezla do nemocnice na JIS-ku. Začátkem prosince mu zase volal domů sanitku jeho soused, zdravotní bratr z nemocnice, který na něj dohlíží.

Na Štědrý den si však Krampol neodpustil vyjít mimo domov. „Už osm let jezdím trávit za kamarádkou a přáteli a nevynechám ani letos,“ svěřil se pár dní předtím pro eXtra.cz. Ale už na první svátek vánoční přišel herec v doprovodu svého manažera Miloše Schmiedbergera do nemocnice. Podle informovaného zdroje si tam poleží minimálně následující tři dny, ačkoli se velmi dožadoval propuštění domů. Je velmi slabý a doma by se o něj neměl kdo postarat.

Snažil se mu domluvit i Schmiedberg. „Manažer mu musel vysvětlovat, že nemůže riskovat, že by třeba cestou na toaletu spadl a nedokázal si následně zavolat pomoc,“ prozradil zdroj. Navzdory svému vysokému věku si Krampol stále troufá natáčet, ale přece jen má obavy, jak to zvládne, protože mu dělá problém pohyb. Manažer zvažuje, že ho budou vozit na plac na vozíku a po odehrání jeho partie ho zase odvezou. Kdoví, jestli to ale Krampolovi dovolí jeho problém s dechem pro jeho dlouhotrvající problémy s plícemi, které se rapidně zhoršují.