Obermaierová, Troška nebo Vágner otevřeně vyjádřili podporu Babišovi: Nechme už té nucené propagace generála, prosí

V pátek přesně ve 14 hodin se otevřou volební místnosti a Česko se brzy dozví, kdo bude novou hlavou státu. Podle dosavadních internetových průzkumů má velké šance na vítězství generál Pavel. To možná podnítilo některé slavné osobnosti, které se rozhodly veřejně se postavit proti generálovi a podpořit Babiše.

V posledních čtrnácti dnech sociální sítě celebrity zaplavovaly jasnou manipulační kampaní na podporu generála Pavla. To se dotklo nejen samotných fanoušků, kterým tato propagace přijde přehnaná, ale i slavných osobností, které vyjádřily svůj nesouhlas, uvádí Život v Česku.

Některé z nich se rozhodly otevřeně pár hodin před otevřením volebních místností vyjádřit svou podporu Andreji Babišovi. Toho bude volit například Miloš Zeman, který ve svém rozhovoru prohlásil, že žádná slušná země si dobrovolně nedá do čela státu generála. „Andrej Babiš má větší politickou zkušenost, než Petr Pavel… Druhý argument, který mi připadá důležitý, je fakt, že v drtivé většině civilizovaných zemí není hlavou státu voják,“ řekl Miloš Zeman v rozhovoru pro  Blesk.

I herečka Jaroslava Obermaierová se postavila na stranu Andreje Babiše, který je podle ní politicky zkušený člověk. „Nemám nic proti panu Pavlovi, ale myslím si, že pan Babiš by byl lepší. To je můj názor. Je to zkušený člověk, který má za sebou spoustu politických zkušeností,“ řekla herečka pro časopis Rytmus života a dodala, že se k politice nerada vyjadřuje.

I režisér Zdeněk Troška, hudebník Karel Vágner či Ivan Vyskočil budou volit Andreje Babiše a nestydí se za to. Podle Zdeňka Trošky už je té vynucené propagace generála Pavla až moc, píše Deník N. Jednou z dalších, která se za svůj názor nestydí, je Agáta Hanychová. Ta na svém Instagramu několikrát podotkla, že bude volit Babiše a kritiku snese.

Zdroje: Blesk, Rytmus života, Život v Česku