Novinář Erik Tabery se pustil do médií a zastal se herce Ivana Trojana. Média lživě informovala, že se opíjí v barech, nejvíc to odnesl Expres

Erik Tabery je známý novinář, publicista a šéfredaktor týdeníku Respekt, který na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech moderoval debatu s Ivanem Trojanem, Robertem Lischkem, Terezou Douškovou a Simonou Zábranskou. Byl také Trojanovi po boku, a tak se rozhodl veřejně ho obhájit proti médiím.

Podle novináře noviny lživě informovali, že herec sedí na baru, lije do sebe alkohol a o samotě zapíjí hořkost z rozvodu. Kupříkladu Expres skutečně napsal, že Trojan večer vyrazil do místních barů a opíjel se jedním drinkem za druhým, do toho kouřil klasické cigarety. Může za to prý fakt, že je Trojan po rozvodu s manželkou, se kterou byl třicet let, úplně sám. Bez ženy, bez dětí a zůstal mu jen pes. Svou vlastní krizi prý zvládá tím nejhorším možným způsobem, tedy alkoholem a cigaretami.

Ovšem proti tomu se ohradil Erik Tabery, který na svém Instagramu veřejně propagoval něco zcela jiného a Ivana Trojana se hodně zastal. Rovněž i popsal ze svého pohledu filmový festival. 

Bulvár je regulérní součást společnosti. Ale pořád nechápu tu zlobu, a hlavně ochotu lhát. O Ivanovi například napíší, že bloumá sám po barech, přitom jsme byli ten večer spolu, dali si jeden drink na zahrádce u jednoho podniku a oslavili tak jeho narozeniny. Až budete číst v bulváru o známých lidech, buďte opatrní v soudech. Lži umí dost ublížit.

I lidé mají na Ivana Trojana jen dobré názory a snažili se ho stejně jako novinář zastat.

Pana Trojana obdivuji, nedělá nic na půl.

Bulvární novináře nelze pochopit, ale to lhaní je živí a bohužel pokud to lidi budou číst, a ještě tomu věřit nebo opačně. Moc vám to slušelo.

Jo, Eliška Opatrná vážně není dobrý novinář. Ale to asi lidé píšící pro Expres ani být nemůžou.

A dokonce dali lži o opíjení za vinu i novinářce Elišce Opatrné, která pro Expres článek napsala. Na Ivana Trojana však fanoušci nedají dopustit.

Zdroj: Expres, Instagram, autorský text