Nová divadelní hra Já, Diktátor: Zesměšňování Putina v podání Lukáše Pavláska. Režisér doufá, že se hra dostane až do Moskvy

Lukáš Pavlásek je známý svým specifickým humorem, a proto mnohé z nás nepřekvapí, s jakou divadelní hrou komik přišel. Ve hře „Já, diktátor“, která spatří světlo světa 19. dubna tohoto roku, ve své podstatě zesměšňuje ruského prezidenta Vladimíra Putina a jeho blízké okolí.

Několik let vystupoval jako stand-up komik, a tak se i široké veřejnosti vryl do paměti. Lukáš Pavlásek nyní pracoval na přípravě divadelní hry „Já, diktátor“, na níž se můžeme těšit v pražském divadle Broadway, uvádí oficiální web divadla.

Lukáš Pavlásek se svými fanoušky svědomitě sdílí prostřednictvím Instagramu přípravy této očekávané hry, kde hrdě představil i celý svůj tým. Každý si tu přijde na své, nechybí zde dramaturgyně a herečka Veronika Žilková, pozitivně naladěný Tomáš Matonoha nebo třeba dvaatřicetiletý sympaťák Milan Peroutka. „Těšíme se na ty více než dva měsíce zkoušení, snění, hraní a dobrodružství,“ napsal ke snímku Pavlásek.

Humorná hra má být i částečně reakcí na situaci, která se odehrává v současné době na Ukrajině. Svou inspiraci tedy autor hry – Lukáš Pavlásek, našel především právě v ruském prezidentovi Vladimírovi Putinovi. Podle informací webu iDnes má tato divadelní hra zlehčit a celkově shodit vážnost celé situace a diváka pobavit. Lukáš Pavlásek se začal zabývat tématem, co asi takový diktátor děla ve svém soukromém životě. „Představte si Putina, Kima nebo Stalina trpícího syndromem vyhoření,“ řekl Lukáš Pavlásek pro již zmíněný web s tím, že syndrom vyhoření je naprosto běžnou praxí snad v každé profesi. „Co takový diktátor udělá? Půjde na terapii? To byla pro mne výchozí komediální situace,“ pokračoval s humorem.

Celou tuto humornou hru režíruje známý režisér Vladimír Morávek, který stojí mimo jiné i za komediálním filmem Nuda v Brně z roku 2003, na svém kontě má však mnoho dalších projektů. Podle informací magazínu Expres se sedmapadesátiletý režisér Vladimír Morávek nechal slyšet, že pevně doufá v tom, že se tento počin dostane i za hranice České republiky, a to nejlépe do samotné Ruské federace nebo třeba klidně i do Pekingu.

Zdroj: divadla-broadway.cz, Instagram, iDnes.cz, Expres, Redakce