Nikol Leitgeb bude vyznamenána Stříbrnou medailí předsedy Senátu

Zpráva od předsedy Senátu Parlamentu České republiky pana Miloše Vystrčila byla pro Nikol Leitgeb pořádně šokující. Podle ní se jí právě předseda rozhodl udělit Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Ta se uděluje vědcům, sportovcům, umělcům a dalším osobnostem, které ve svém oboru vykonaly zvláštní čin, píše se na Wikipedii.

Ostatně i pan Vystrčil v emailu píše, že taková pocta se uděluje osobnostem, kterých si předseda váží pro to, že konají v souladu s hodnotami, na nichž byl ustaven i český Senát. Takto zní doslova část zprávy, kterou Nikol sdílela na svém Instagramu. „Co si vemu na sebe, co si vemu na sebe, co si vemu na sebeeeeee,“ plaší s humorem influencerka.

Její fanoušci si myslí, že je to jednoznačně zasloužené. Je známo, že Nikol se ve velkém angažuje ve sbírkách pro potřebné. Říká tomu nedělní sbírky a vždy losuje jeden z hromady zaslaných tipů. Pro něj se pak uspořádá sbírka a je neuvěřitelné, kolik lidí se zapojí a kolik se shromáždí peněz. Češi jsou, kromě jiného, známí tím, že pokud je to opravdu potřeba, dokáží se semknout dohromady a pomoci.

I sama Nikol uznává, že ta medaile není úplně jen pro ni, „ale pro extrémně empatickou a dobrosrdečnou komunitu lidí, která mě na Instagramu sleduje a pravidelně se zapojuje do sbírek. Jsem spíš jejich zástupce. Spolu jsme vybrali už něco kolem 40 milionů, což je báječný, a jsem ráda, že to báječný přijde i panu předsedovi. Vážím si takového návrhu,“ řekla Nikol pro zpravodaj iDnes.

Zdroje: Instagram, iDnes