Neuvěřitelná podoba s Arturem Štaidlem (27), synem zpěvačky Ivety Bartošové. Mladý herec má dobře nastartovanou kariéru

Cesta k herecké kariéře může být někdy pořádně překvapivá. Nebýt své až neuvěřitelné podoby s Arturem Štaidlem (27), synem tragicky zesnulé zpěvačky Ivety Bartošové (†48), talentovaný Karel Šimek (13) by se možná k herectví ani nedostal. Do role Artura ve třetí části minisérie Iveta, z jejího posledního životního úseku před sebevraždou, byl vybrán na základě konkurzu. Kromě podoby však prý rozhodlo i to, že ukázal, že umí dobře hrát.

Rodiče jistého chlapce zaujal před časem inzerát na Facebooku o konkurzu do seriálu a svého 13-letého Karlíka do něj přihlásil. „Inzerát na roli Artura jsme našli na Facebooku. Po prvním kole a kamerových zkouškách se dlouho nikdo neozýval, tak jsem měl za to, že vybrali někoho jiného. Pak nám zavolali s tím, že postupuji dál,“ vzpomínal Karel Šimek pro extra.cz na svůj první kontakt s do té doby pro něj neznámým prostředím filmu, které ho ale velmi lákalo. Potěšila ho proto možnost pokračovat v konkurzu, i když měl zároveň pochybnosti. Jistý jsi mohl být jedině tím, že se na Artura skutečně neuvěřitelně podobá. Při pohledu na TUTO fotku neuvěříte, že to není Artur Štaidl.

„Byl jsem velmi nervózní, ale pak jsem zjistil, že natáčení asi nebude zas tak špatné a Mike Samir (režisér a scénárista projektu – pozn. red.) je hrozně fajn. Myslím, že mě vybrali díky tomu, že jsme si s Arturem hodně podobní. A podle lidí kolem natáčení umím i hrát,“ pochlubil se nadějný herec. Jeho první opravdové natáčení nastalo na place v pražské Uhříněvsi. kde bydlel Artur spolu s jeho mámou a jejím druhým manželem Josefem Rychtářem, v podání herečky Anny Fialové a herce Davida Prachaře.

Natáčel tedy se skvělými profesionály a měl proto před nimi pořádný respekt. „Můj první den byl super. Ze začátku jsem měl opět strašnou trému, ale pak to bylo velmi dobré, protože lidé na natáčení jsou neskutečně přátelští,“ vyjádřil se s nadšením a prý se těší na nové zkušenosti a zážitky. Naznačil, že herectví bude možná jeho novým životním cílem. Podle rodičů sice po tom toužil od mala, ale poslední roky se orientoval z lásky ke zvířatům spíše na veterinu, ale mezi jeho záliby patří i bojové sporty jako taekwondo a zejména krav maga po vzoru jeho staršího bratra.