Neúspěch herečky Martiny Preissové. Křtu její knihy se vůbec nikdo neúčastnil. Seděla sama jak kůl v plotě

Herečka Martina Preissová se sice těší velké oblibě mezi jejími fanoušky, ale i přesto si zažila pořádně nepříjemné hodiny. Na její křest knihy totiž vůbec nikdo nedorazil! Sama se k tomu zoufalá přiznala na sociálních sítích.

Že mnozí herci píší už není ani překvapením. Obvykle je pro ně snadné vydat knihu, jelikož už jsou známí a předpokládá se, že jejich dílo půjde na odbyt, byť jen díky tomu, že mají základnu fanoušků. Herečka Martina Preissová je divadelní, televizní i filmovou herečkou, která je také podle ČSFD stálou členkou činoherního souboru Národního divadla v Praze. To by bylo opravdu podivné, aby kolem sebe neměla své fanoušky.

Dokonce má za sebou i vydání dvou knih od roku 2021. „Jak jsem nebyla na Lvech a jiné příhody“, která je přijímána na Databázi knih jako průměrná. A také knížku „Mají v nebi skleničky“, která se čtenářům líbí mnohem víc, než ta předešlá. Zřejmě té se rovněž týkal i křest, který měla herečka uspořádaný v knihkupectví Kosmas.

Není nic horšího, než když na křest spisovatele nikdo nepřijde, takže si nejspíš prožila hodiny absolutního pekla, kdy netrpělivě a naprosto zbytečně čekala na své čtenáře a ti prostě nepřišli. Podle jejích slov se u ní nezastavil vůbec nikdo, užila si tedy pořádný trapas, a dokonce se k tomu přiznala i na svém Instagramu, kde sdílela snímek, jak osamoceně sedí u stolku mezi knihami a společnost jí dělá jen její publikace „Mají v nebi skleničky“.

Právě dnes slavím první výročí autogramiády ke knize, které se, kromě mě, nikdo nezúčastnil. Byl to výrazný mezník v mé literární kariéře. Uvědomila jsem si totiž naplno, jak je psaní výsostně osamocená činnost. Navzdory všemu si knihu za dva roky koupilo na 5000 čtenářů! Za což moc děkuji! Na tento den však nezapomenu.“

Ani pět tisíc čtenářů v České republice, která má přes deset milionů lidí, není zrovna velký úspěch. U tak známé herečky bychom předpokládali, že to bude alespoň pět set tisíc, a nikoliv jen pouhých pět tisíc. To je opravdu velmi malá kapka v moři. Buď to může vypovídat o kvalitě knihy anebo spíše o nedostatečném marketingu ze strany Albatros media. Opravdu je pro české čtenáře herečka tak nezajímavá nebo se nakladatelství prostě vykašlalo na propagaci jejího křtu i knihy? Každopádně s herečkou soucítíme a doufáme, že další křty už se případně vydaří a nebude to takový trapas.

Zdroj: databáze knih, Instagram, ČSFD, autorský článek