Nesmrtelná teta Jiřina Bohdalová předvedla svou nesmrtelnost. Boj s nemocí je za ní. Stašové synové nyní babičce pomáhají

Před několika lety si herečka Jiřina Bohdalová střihla roli Nesmrtelné tety. A svou nesmrtelnost dokázala v zimě, kdy dlouhých 14 dnů bojovala o život. Potýkala se totiž se zákeřnou plicní embolií.

O tom, že Jiřina Bohdalová balancuje na hranici mezi smrtí a životem, nevěděl téměř nikdo. Rodině se totiž podařilo před veřejností utajit zdravotní problémy, píše Blesk. A to až do doby, než se sama herečka rozhodla o nemoci rozpovídat sama. Ta médiím přiznala svou smrtelnost, a také to, že se bála o vlastní život. Nicméně bojovat nepřestala.

 „Já říkám, že mě takzvaně vyškrábl,“ děkovala Jiřina kardiologovi Petru Neužilovi, který ji vyrval ze spárů samotné Smrtky.  

Tyto dny ale nebyly náročné jen pro Jiřinu, ale také pro rodinu, která se pomalu připravovala na to, že Bohdalová nebude muset plicní embolii přežít. Nakonec herečka ale ukázala, jak velká bojovnice je a její zdravotní stav se zlepšil, informuje Aha!. Pro lidi ve vysokém věku totiž bývá bohužel tato nemoc fatální a nepřežije ji až třetina lidí.

Není to ale jediný zdravotní problém, se kterým se potýkala. Poměrně nedávno se Bohdalové přihodila nehoda, kdy spadla z postele a narazila si obě kolena. Naštěstí to ale nebylo nic vážného a její dcera, oblíbená česká herečka Simona Stašová dodala, že je maminka opět ve skvělé kondici.

„Daří se jí výborně, zaplaťpánbůh. Každý den si voláme, pětkrát týdně se vídáme. Moji synové jí pomáhají. Je to kočka,“ nechala se slyšet s úsměvem Stašová. „Máma hlavně není líná. Žádné bačkory! Pořád vrtulku a škrtat pod kotlem,“ dodala na závěr.

Jiřina Bohdalová 3. května oslavila už 92. narozeniny a na oslavě nesměla chybět ani část hereččiny rodiny, která přiletěla ze Švédska.

Zdroj: blesk.cz, ahaonline.cz, Instagram