Neskutečná podoba: Štěpán Kozub si zahraje spisovatele Haška

Herec Štěpán Kozub (27) se proslavil zejména jako komik, ale opakovaně ukázal, že se dokáže vtělit i do vážných postav. Nyní ho čeká výzva v podobě ztvárnění českého spisovatele Jaroslava Haška (†39). Jak se filmové role zhostí si diváci musí počkat, podle prvních fotek je ale jasné, že podobu se slavným spisovatelem Kozub rozhodně nezapře.

O hlavní roli v chystaném filmu informoval fanoušky herec na svých sociálních sítích. „Čeká mě další velká výzva! Dostal jsem příležitost zahrát si jednoho z největších spisovatelů naši historie – Jaroslava Haška, autora legendárního Švejka,“ napsal herec k fotce, na které se ukázal v podobě, kterou diváci uvidí na plátnech.

Neměl to přitom vůbec lehké, vytvořit masku totiž zabralo dlouhé hodiny, výsledek je nicméně velmi podařený. Podoba je totiž tak neskutečná, že jí nevěřil ani samotný Kozub. „Když jsem se viděl, napadlo mě, jestli s ním přece jen nemám něco společného,“ cituje ho web Kinobox.

Režie filmu se zhostí David Laňka, který s Kozubem již spolupracoval na filmu Spolu, píše Blesk. Ten slíbil, že se diváci dočkají nejen dramatických scén, ale také humoru, který byl pro život spisovatele typický.

Prozradil také, že ačkoli jsou přípravy životopisného snímku v plném proudu, natáčet se začne až příští rok. Na konečný výsledek se mohou diváci přijít podívat do kin v roce 2025.

Zdroj: Instagram, kinobox.cz, blesk.cz