Nepříjemné dětství Báry Basikové: ,,Do svých pětadvaceti jsem byla bita“

Zpěvačka Bára Basiková zpívala už jako pětiletá v Kühnově dětském sboru, a od roku 1973 studovala klasický zpěv v lidové škole umění. Svou úspěšnou pěveckou kariéru zahájila v roce 1982 ve skupině Precedens Martina Němce. Dnes má na svém kontě více než dvacet různých alb. Jak sama přiznala, její dětství už tak růžové nebylo.

Bára Basiková se od 90. let úspěšně věnuje mimo zpěvu i muzikálům. Má za sebou dlouhá léta kariéry v showbyznysu, kterou by jí mohl závidět nejeden slavný kolega, ale v dětství to neměla vůbec jednoduché. Důvodem byl komplikovaný vztah s matkou, která dávala přednost bratrovi.

I když už byla Bára známou zpěvačkou, doma ji máma cepovala, píše deník Šíp. ,,Myslím, že to má tři důvody. Velmi mladý věk, protože mě měla v 18 letech. Za druhé to byla ta doba, protože jsem z generace, kde se rodily a rodily děti. Nikdo si jich moc nevšímal a třetím aspektem bylo, že měla opravdu takovou povahu, že jí děti moc neříkaly. Jsou ženy, které děti ani nechtějí, protože na to nemají. Bylo toho víc,“ vzpomínala v pořadu Tváří v tvář zpěvačka Bára Basiková, která v dětství toužila po pozornosti a péči.

Své matce však takové chování nevyčítá. Částečně jí ho vynahradil otec, který byl podle jejích slov velmi citlivý, inteligentní a kultivovaný. Netrávila s ním však mnoho času, protože její rodiče se velmi brzy rozvedli. ,,Nemám jí to za zlé, i když mi nikdy neřekla, že mě miluje. Ani její máma ji nerozmazlovala, a to doslova i obrazně. Byla z té generace, kdy se city vůbec neprojevovaly,“ dodala.

„Byla jsem vychovávána velmi přísně a do svých 25 let jsem byla bita. Přišla jsem domů z koncertu, kde jsme hráli na stadionu pro 50 000 lidí, a dostala jsem výprask za to, že jsem něco zapomněla udělat, protože jsem stále bydlela u mámy a musela jsem přispívat na domácnost. Možná to dělala i proto, aby mi srazila hřeben a ukázala tak svou sílu. Abych si nemyslela, že si ze mě sednou na zadek, když jsem zpěvačka,“ prozradila v pořadu Tváří v tvář.

Bára Basiková má tři děti, dvojčata Annu a Marii a syna Theodora. Jak přiznala, své potomky později zahrnula vším, co jí v dětství chybělo. ,,Byla jsem s nimi velmi trpělivá, všechno jsem jim vysvětlila. Jednoho dne už se na to moje matka nemohla dívat a řekla, proč se s nimi tahám. Dala by jim výprask a bylo by vyřešeno. Pro ni bylo něco nepochopitelného, že se jim věnuji a že se k nim takhle chovám,“ řekla pražská rodačka, která má se svými dětmi stále skvělý vztah.

Zdroje: Pořad Tváří v tvář, Šíp, YouTube