Nejsledovanější pohádkou se stalo Krakonošovo tajemství: Co diváci ocenili?

Jak píše Expres, pohádka Krakonošovo tajemství měla na první vánoční svátek premiéru. Tuto novinku na České televizi sledovalo neuvěřitelných tři miliony diváků a díky tomu tento film obsadil první místo v nejsledovanějších pohádkách odvysílaných 25. prosince. Jaké jiné pořady pohádka trumfla?

Například premiérové díly Případů 1. oddělení nebo Policii Modravu Krakonošovo tajemství s přehledem převálcovalo. Není se čemu divit, jak informuje Blesk. Pohádka má skvělé obsazení: Jakub Prachař, Dominika Morávková-Zeleníková, Jan Nedbal, Ondřej Sokol, Leona Skleničková a David Švehlík předvedli úžasné herecké výkony.

„Příběh o Krakonošovi se stal nejsledovanější pohádkou vysílanou 25. prosince od počátku měření televizní sledovanosti, tedy od roku 1997,“ informovala mluvčí ČT Karolína Blinková v souvislosti s premiérou této pohádky.

O úspěchu svědčí i fakt, že na Facebooku ČT posbíral příspěvek s pohádkou desítky tisíc lajků a neuvěřitelných 4,2 tisíce komentářů, které byly z většiny pochvalné. Lidé u obrazovek oceňovali nádherné lokace, kostýmy i hvězdné obsazení. Také se jim líbilo, že se tvůrci vrátili ke „starým dobrým“ pohádkám, na které byli zvyklí a k nimž se tak rádi vracejí.

„Tak tahle pohádka je pecka… Bez divných moderních vtípků, prostě milá, poctivá,“ uvedla na adresu novinky ČT divačka Monika.

„Souhlas, oproti textům v Bambitce 2, tam to neklaplo,“ přitakala Markéta.

„Tak tohle byla krásná pohádka, klidně mohla být na Štědrý den. Byla napínavá, krásná, opravdu se povedla. A pan Švehlík jako Krakonoš? Měla jsem obavy, že to nebude ono, ale naopak, byl to úžasný Krakonoš,“ nešetřila chválou Sylva.

„Byla skvělá. Opravdu jsme se doma shodli, že po delší době pěkně zpracovaná pohádka. Zasloužila si Štědrý večer. I když na druhou stranu, dnes měli na ni lidé více času a neměli ji puštěnou jako kulisu k rozbalování dárků,“ rozpovídala se Martina, která si pohádku evidentně užila.

„Pohádka se mi líbila mnohem víc než včerejší Bambitka 2. Bylo to dospělejší, zajímavý příběh i myšlenky v něm… Sice to nebyla pohádka v úplném slova smyslu, to by se jinak Liduška do Krakonoše zamilovala. Krakonoše mi teda bylo líto, v tomto případě bych brala radši Švehlíka než Nedbala a zůstala s Krakonošem,“ nechala se slyšet Helča.

Reakce diváků by si ČT mohla vzít k srdci. „Upgradeované“ pohádky se evidentně divákům líbí. Zbytečně vyšponované zápletky by mohla nahradit původnějšími náměty a příběhy.

Zdroj: Expres, Blesk, Facebook