Nedostatek léků komplikuje Martě Kubišové život

Martu Kubišovou dlouhodobě trápí vážné zdravotní problémy. Nedostatek léků vážně trápí i legendární českou zpěvačku Martu Kubišovou (80). Dlouhodobě bojuje s bakteriálním kožním onemocněním, kterého se nemůže zbavit. V Česku však není žádný lék, který by okamžitě zabral.


„Táhnou se se mnou různé nemoci. Když jedna zmizí, objeví se jiná,“ stěžuje si Marta Kubišová. „Naštěstí jsou to jen lehčí problémy, které dokážou znepříjemnit život,“ vysvětlila legenda s tím, že její fanoušci se o ni nemusí bát.

„Mám na obličeji erysipel, na který léky nezabírají,“ přiznala. „Kdysi dávno to trápilo i moji mámu. Penicilin jí na to zabral okamžitě. Momentálně běhám po lékárnách a snažím se ho sehnat. V důchodu se opravdu nenudím,“ přiznala Blesku.

V těžkých chvílích ji potěšila kamarádka Jiřina Bohdalová. „Zavolala mi a dlouho jsme vzpomínaly. Hodně jsme se nasmály. Je neuvěřitelné, kolik má ve svém věku energie a jak pracuje. Mám k ní obrovský obdiv,“ vařily spolu obě slavné dámy zanedlouho v pořadu Jiřiny Bohdalové.

Zdroj: Blesk