Nebezpečná pohádka Třetí princ: Trávníček byl v reálném ohrožení! Splašený kůň a teploty v minusu

Pohádka Třetí princ patří neodmyslitelně k českým klasikám. Pavel Trávníček a Libuše Šafránková jsou za svůj výkon oceňováni, a o to víc, jelikož si rovnou zahráli dvojrole. Nebylo to vůbec jednoduché! Natáčení však doprovázely i další pohromy. Trávníček málem přišel o život!

Snad nejtěžší zkouškou bylo natáčení v Adršpašských horách, kde byla zachycena většina scén. V rámci své dvojrole musel Trávníček často lézt po skalách a jen díky horolezcům, kteří na ně přidělali úchytky, se mu podařilo uniknout bez újmy. Například moment, kdy leze pro jehně, je skutečný a měl co dělat, aby nespadl dolů a ochránil zvíře.

Rozhodující moment pro Trávníčka přišel ve chvíli, kdy se mu doopravdy splašil kůň. Jak uvádí server FDB.cz, než rozdivočelý hřebec zastavil, ujel na něm vyděšený herec až několik kilometrů! Bál se, že je to jeho konec.

Natáčení pohádky ukázalo Trávníčkovy limity. Nejenže měl potíže se zvířaty, ale dokonce i s kostýmy. Jak informuje eXtra.cz, když se zrovna natáčelo na Šumavě, musel venku pobíhat v lehkém ošacení při minus 20 °C. Naopak ve filmových ateliérech bylo takové teplo, div neomdlel.

Pohádka na mnohé rovněž působí depresivně. Tísnivá atmosféra skal a doprovodná hudba totiž mnohdy nevyvolávají zrovna optimismus.

Patří Třetí princ také mezi vaše oblíbené filmové pohádky?

Zdroje: FDB.cz, eXtra.cz