Národem milovaná Libuška Šafránková na Popelku nerada vzpomínala. „Snad jsem natočila i něco jiného,“ říkávala

Čas Vánoc pro všechny z nás znamená pohádku Tři oříšky pro Popelku. Jako každý rok, ji i letos české televize zařadí do svého vysílacího programu. Všichni se na ni těší a především děti ji milují. Jenže samotná herečka Libuška Šafránková na tuto roli nechtěla moc vzpomínat. Nikdo z diváků si nedovede představit, jak moc po odvysílání této kultovní pohádky trpěla.

Byla oblíbená a národem milovaná. Jak sama několikrát Libuška přiznala, mnohem raději by byla babičkou na plný úvazek. Jenže nabídky na nové role odmítnout neuměla. Vše začalo, když jí bylo dvacet let, kdy jí režisér Václav Vorlíček nabídl roli v československo-německé pohádce Tři oříšky pro Popelku, uvádí deník Blesk. Tvůrci filmu se obávali zejména toho, jak Libuše Šafránková zvládne jízdu na koni. Očekávali, že před natáčením bude mít alespoň měsíc tréninku.

Tím nastal její životní zlom. Stačilo však málo a tuto roli by nedostala. Původně totiž měla Popelku ztvárnit její kolegyně Jana Preissová, ale ta byla v té době těhotná a roli odmítla. Libuše Šafránková obětovala ztvárnění Popelky spoustu energie. Natáčení probíhalo v Německu. Stejně jako ostatní herci, musela i ona neustále cestovat, protože kromě klasického natáčení byla zaměstnána v pražském divadle.

Libušce se tato role moc líbila, ale jen do té doby, než zjistila, že o ní všichni mluví jako o Popelce. To ji vždycky hodně mrzelo, protože měla na svém kontě i mnoho jiných úspěšných rolí. Herečka z toho byla zoufalá, že dokonce jednou prohlásila, že snad natočila i jiné role, než Popelku. ,,Ježišmarjá, taky jsem snad natočila i něco jiného, ne,“ řekla tehdy svým kolegům, jak uvádí Pluska.

Lidé ji na ulici zastavovali a nazývali ji Popelkou. Přitom právě ona byla jednou z nejvíce obsazovaných hereček všech dob. Na svém kontě má nespočet rolí, které bravurně ztvárnila, a objevila se v pohádkách jako Princ a Večernice, Třetí princ nebo v komedii Vrchní, prchni!. Nezapomenutelná byla také v komediích Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, píše portál InStory. Libuška byla po celý svůj život považována za skromnou a elegantní dámu, která umí jednat s noblesou.

Zdroje: Blesk, Pluska, InStory