Na vzpomínkovém večeru Jiřího Menzela se objevila i jeho malá dcerka Evička. Zazpívala duet s Jiřím Suchým

Oskarový režisér Jiří Menzel by letos měl již 85 let. Byl také velmi uznávaným filmovým a divadelním hercem. V minulých dnech proběhl vzpomínkový večer za přítomnosti jeho dcerky a manželky Olgy Menzelové.

Jiřího Menzela nám připomíná film Ostře sledované vlaky z roku 1966, za který byl režisér cenou Oskara za nejlepší zahraniční film. Dále můžeme vzpomenout na film Vesničko má středisková, nebo zakázaný film Skřivánci na niti.

Menzel založil Evropskou filmovou akademii, byl také vedoucím katedry v Praze a přednášel studentům. Režíroval také v zemích jako je Švýcarsko, Německo, Francie, Finsko, Norsko a mnoho dalších.

Vzpomínkový večer připomněl jen to nejlepší z jeho celoživotní tvorby. Na svého tatínka taky zavzpomínala jeho dcerka Eva, která zazpívala duet s Jiřím Suchým. Další vzpomínku mu samozřejmě věnovala jeho žena Olga Menzelová. Dorazilo spousta přátel Jiřího, například Jan Kanyza, Jan Přeučil s manželkou, Václav Neckář a další.

Olga Menzelová pro TV Nova uvedla, že na svého muže si vzpomene každý den, a že byl výjimečný v tom, že se nikdy nebral vážně, a to umí málokdo. Jeho dcerka Eva podle Olgy zdědila jeho talenty a půjde tak zřejmě v jeho šlépějích.

Vzpomeňme také na autobiografickou knihu Jiřího Menzela s názvem Rozmarná léta, kde režisér vzpomíná na svůj život již od svého dětství.

Zdroj: TN.cz, Jiří Menzel, Instagram