Na prahu padesátky se problematická Dominika Gottová stane nejspíš manažerkou

Jak se potvrdilo, nejstarší dcera Karla Gotta (†80), poněkud problematická Dominika Gottová (49), je bez jeho pomoci zcela ztracená. S vdovou Ivanou Gottovou si to totiž dávno rozházela, takže z miliardového dědictví po otci nemá ani korunu. Nikdy pořádně nepracovala a už se jí ani nechce. Má titul z hotelové školy a mluví několika jazyky, ale zatím to pořádně nevyužila. Donedávna snila o práci v ochrance v obchodním domě, ale to už ji minulo a sedí doma i bez sociální podpory. Doufala, že ji manžel zaměstná ve své nové agentuře, čemuž nikdo moc nevěřil, ale zdá se, že se jí to splní.

Brzy Dominika Gottová oslaví padesáté narozeniny. Do Prahy se na oslavu nechystá, ale vypadá to, že bude mít spoustu práce jako zaměstnankyně manželovy firmy, kterou nedávno založil ve Finsku. Má tam působit jako manažerka a snad se jí to podaří. Její manžel Timo Tolkki (57) má prý na firmu dostat dotaci od státu. „Ta firma je vlastně Timoho management, který se stará o věci ohledně jeho koncertů a nahrávání – a také o produkci a mixáž,“ vysvětlila spokojená Dominika pro Ahaonline.cz. S řízením showbyznysu už měla v minulosti nějaké zkušenosti, tak snad to zvládne i teď.

Její manžel jí zřejmě důvěřuje. Kdysi se proslavil s powermetalovou kapelou Stratovarius, se kterou úspěšně koncertovali v zahraničí. Po problémech s maniodepresivitou a drogami však upadl téměř do zapomnění. Není známo, jak se mu bude od nynějška dařit s novou společností, zda bude o jeho koncerty a nahrávky zájem. Posledních několik let žil převážně v Mexiku, kde si horko těžko něco vydělával a čas od času musel něco poslat i do Dominiky. „Víte, Timo si jako umělec bez zastoupení musel všechno platit sám. Letenky na koncerty, ubytování. Takhle, když je angažovaný pod firmou, dosáhne na státní příspěvky pro umělce,“ vidí to optimisticky Gottova nejstarší dcera.

„Nebude to muset táhnout sám, což se dělo doposud. Jsme rádi, že jsme tento krok udělali,“ uzavírá Dominika. Jaký příspěvek bude firma od státu dostávat, ani zda bude pravidelný, však není známo. Sociální podpora jí přestala být vyplácena v lednu a ani Timo už zřejmě od státu nic nedostává. Oba si však pronajímají pěkný sociální byt. Ale ani ten není zadarmo a kdoví, jak se jim daří měsíční platby stíhat. Doufejme, že se na ně usměje štěstí a Timo Tolkki zahájí úspěšnou etapu své kariéry hudebníka a zpěváka s rozumným příjmem. To pomůže i jeho ženě, která už si zjevně sama neví rady.

Zdroj: Ahaonline.cz