Na počest Karla Svobody zazní hradem Karlštejn jeho skladby

Uplyne už 16 let od tragického úmrtí nadaného skladatele Karla Svobody. Ten podlehl svým depresím a nezastavila ho ani skutečnost, že má malého syna Kubíka. Jeho trápení bylo silnější než on sám.

Karel Svoboda byl český skladatel filmové, televizní, populární a muzikálové hudby. Spolupracoval s Karlem Gottem a s textařem Jiřím Štaidlem. Všichni tři kamarádi už odešli tam, odkud není návratu.

Nejen Karel Svoboda, ale i Jiří Štaidl zahynul tragickou smrtí v pouhých 30 letech. Důvodem byla automobilová nehoda. Karel Gott jeho smrt velmi těžce nesl.

Na počest nedožitých 85. narozenin Karla Svobody zazní hradem Karlštejn jeho hity. Písně zprostředkují Monika Absolonová, Ilona Csáková a Helena Vondráčková. Celá akce se uskuteční 12. července 2023.

Karel Svoboda opustil svou ženu Vendulu a syna Jakuba bez slůvka rozloučení. Bylo již řečeno mnohé, ale skutečný důvod odchodu si vzal tento talentovaný člověk s sebou.

„Dnes je to patnáct let, co už spolu nemůžeme mluvit, smát se, nebo jen tak zavřít oči a snít,“ vzpomínala před rokem Vendula Pizingerová na svého zesnulého manžela a tatínka Jakuba na svém Instagramu.

Zdroj: AHA!, iDnes.cz, Instagram